vezne güncellemsi

• Değerli Üyelerimiz,

Vezne programı raporlarına ait aşağıdaki düzenlemeler yapılmış olup, rapor güncellemesini TNBONline-Üye_Ana_Sayfası-Program_Yükleme-Vezne-Destek-Vezne_Rapor_Guncelleme.exe dosyası veya Canlı Bağlantı programındaki Vezne:Raporlar seçeneği ile yükleyebilirsiniz.

1. Aylık muvazene raporunda "Aidatı El İle Belirtmek İstiyorum" seçeneği yeniden düzenlenmiştir.

2. Yıllık işcetveli raporuna "Teminatı El İle Belirtmek İstiyorum" seçeneği eklenmiştir. Güncelleme sonrası bu bölümü aşağıdaki açıklamalar doğrultusunda kullanılabilirsiniz;

a. Vezne programı ana ekranında "Raporlar / Rapor Dökümleri" (F10) bölümünden raporlara giriniz.

b. Ekranın sol tarafında bulunan rapor gruplarından "Yıllık Cetveller" düğmesine basınız.

c. Ekranın sağ tarafında bulunan rapor çeşitlerinden "Yıllık İş Cetveli" raporunu seçerek, "Raporu Hazırla" düğmesine basınız.

d. "Teminatı El İle Belirtmek İstiyorum" seçim kutusunu işaretleyiniz.

e. "Yatırılacak Teminat" alanına Noterlik Kanunu 38. Maddesine göre hesaplanmış olan teminat tutarını el ile giriniz.

f. "Tamam" düğmesine basarak raporu ön izlemeye alınız.

g. "Yatırılan Teminat" alanına, el ile girilen teminat tutarının geldiğini ve toplama bu rakamın dahil edildiğini kontrol ederek raporunuzu alınız.

3. Noterlik dışı gelirlerin gösterimi hatası düzeltilmiştir.

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla.

Bilgi İşlem Müdürlüğü