BANKALARCA İSTENEN ÇOKLU İMZA BEYANNAMELERİ

• Şahıs için yapılan imza beyannamelerini, bir kişiden fazla kişi ekleyerek (üç ya da dört kişilik imza beyannamesi şeklinde) düzenleyebilir miyiz? Sistem buna izin vermiyor. Siz bu tür bir işlemle karşılaştığınızda ne yapıyorsunuz arkadaşlar? Biz bir kaç Noterliğe danışarak yaptık ama sizlerin de görüş ve fikirlerinizi almak istiyorum. Şimdiden teşekkürler :)

• biz noterliğimizde yapmıyoruz kişiye ait beyan olduğundan herkesinkini ayrı ayrı yapıyoruz ama il merkezzindeki noterlerin yaptığını da duyuyoruz ancak biz bu güne kadar tek kişyi tek tekt beyan esasında hem yevmiye artırıyoruz hemde alınma-sı gereken harcı tam aliyornuz ve notere gelecek para artıyor
    toplu yaparsanız noter yazı ücretini az alır tek tek yaparsanız her işlemde noter yazı alır

• işe girdiğim yıllarda bende yapmıştım. teftişte gördü. o zamanlar iş çoktu gelirde çoktu.

ama şimdi artık yapmıyorum. Neden mi ? bindiğim dalı kesmemek için. :) :)

çok doğru noterin geliri düşerse katibinde maaşı düşer

• Neden, sonuçta imzalarının onaylanmasını talep etmiyorlar mı?

adı üstünde BEYANNAME, örneğin bir vekaletnamede birden fazla kişinin imzası alınıyor. bu işlemde bir BEYAN değil midir?

Arkadaşlar yanlış anlamayın ama çok merak etmeye başladım, acaba siz hangi işlemleri yapıyorsunuz.

Beni kötü biri olarak hatırlamanızın hiç sakıncası yok..!<br />Bana en çok iyi biri olduğumda zarar verdiniz...

• Özgür bey arkadaşlar yapılmasında sakınca görmüyorlar sanırım lakin ayrı ayrı yapıp yevmiye ve kasayı kabartma cabası var :) kişiler aynı yerde, aynı iş için kullanacakları imza beyannamesini çoklu şekildede düzenleyebileceğini düşünüyorum.

• biz noterliğimizde yapmıyoruz kişiye ait beyan olduğundan herkesinkini ayrı ayrı yapıyoruz ama il merkezzindeki noterlerin yaptığını da duyuyoruz ancak biz bu güne kadar tek kişyi tek tekt beyan esasında hem yevmiye artırıyoruz hemde alınma-sı gereken harcı tam aliyornuz ve notere gelecek para artıyor
    toplu yaparsanız noter yazı ücretini az alır tek tek yaparsanız her işlemde noter yazı alır

İnanki tek tek yapıyorum illaki yapmak istersen yapılır kimse yapılmaz demez diye düşünüyorum , ama yevmiyemiz yükselsin :) Ama bu varki ilçe noterlkleride sözleşmeden hep 3 nüsha veriyor ne hikmetse :)

• Özgür bey arkadaşlar yapılmasında sakınca görmüyorlar sanırım lakin ayrı ayrı yapıp yevmiye ve kasayı kabartma cabası var :) kişiler aynı yerde, aynı iş için kullanacakları imza beyannamesini çoklu şekildede düzenleyebileceğini düşünüyorum.

doğru abi çünük kasa kabarmasa sanki ben yemişim veya iş benden çıkıyorda bugün yollamamaşım gibi oluyor

• YANİ BİR İŞLEMİN OLMASINDA SAKINCALI BİR DURUM YOKSA, 3 KİŞİ 1 EVRAKTA YAPTIRMAK İSTİYOSA İŞLEMİ YAPARIM, 3 KİŞİNİN İŞLEMİNİ AYRI AYRI YAPIP YEVMİYEYİ YÜKSELTİCEM DİYE DÜŞÜNMEM.

• (bu yazdıklarım bizim noterlikte başıma gelen ve noterimin de kabul etmediği çoklu beyannameler için)
    -imza beyannameleri şahsın kendi imzası olduğu için tek tek yapılması gerekmektedir..ama çoklu yapan noterliklerde gördüm..elime böle bi evrakta geldi fakat biz kendi noterliğimiz de noter dahil olmak üzere yapmıyoruz...

• (bu yazdıklarım bizim noterlikte başıma gelen ve noterimin de kabul etmediği çoklu beyannameler için)
    -imza beyannameleri şahsın kendi imzası olduğu için tek tek yapılması gerekmektedir..ama çoklu yapan noterliklerde gördüm..elime böle bi evrakta geldi fakat biz kendi noterliğimiz de noter dahil olmak üzere yapmıyoruz...

Sinan bey çoklu olduğu takdirrde şahsın yerine bir başkası imza koymuyor ki ! yine kendi imzası yine kendi beyanı neden kişiler çoklu bir şekilde beyanda bulunup bunun altına imza koyamazlarmı bizim bilmediğimiz yasal bir sakıncasımı var ?

• Sinan bey çoklu olduğu takdirrde şahsın yerine bir başkası imza koymuyor ki ! yine kendi imzası yine kendi beyanı neden kişiler çoklu bir şekilde beyanda bulunup bunun altına imza koyamazlarmı bizim bilmediğimiz yasal bir sakıncasımı var ?

sakıncası olmayabilir,,bence şahsa ait bir imza beyanı olduğu ayrı ayrı yapmakta faydavar,,asıl önemlisi benim ne dediğim değilde noterimin bunu istememesi ,,,, saygılarımla

• sakıncası olmayabilir,,bence şahsa ait bir imza beyanı olduğu ayrı ayrı yapmakta faydavar,,asıl önemlisi benim ne dediğim değilde noterimin bunu istememesi ,,,, saygılarımla

Sözün bittiği yer dedikleri bu olsa gerek "Noter ne demiş ise odur" tersini iddia etmek akıl karımıdır?Adama gülerler ;D ;D ;D ;Dl

• Değerli meslektaşlarım vatandaşı da düşünmek gerekmezmi karşımızdaki insanlar bir ticari emtiamıdır...

İnanıyorsan savunduklarına arkasında duracaksın; gerek yok cellada çıkarıldığında darağacına; tabureye sen vuracaksın....

• biz birlikte yapmama taraftarıyız ama bazı banka görevlileri sırf miktar olarak biraz daha uygun oluyor diye birlikte yapsınlar diyorlar, yani kredi dosyası aynı ise yapıyoruz diğer türlü sorun çıkacağını sanıyorum.