Beyiye Aidatları

• seher hanım
    tarafımdan hazırlanan bordro ekte gönderilmiştir.
    umarım işinize yarar
    kolaylıklar diliyorum

Bildiğini bilenin arkasından gidiniz, bildiğini bilmeyeni uyarınız, bilmediğini bilene öğretiniz, bilmediğini bilmeyenden kaçınız.

Mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenleyen Mahmut Bürke ().

• Sevgili Meslektaşım benim elimde olan beyiye aidatlarına ait excel formatını gönderiyorum işinizi görür umarım Saygılarımla.

Mey Biter Saki Kalır, Her Renk Solar Haki Kalır, Diploma Cehlini Alsada Varsa Hamurunda Eşşeklik Baki Kalır...

• Arkadaşlar Beyiye aidatlarını Vergi Dairesine Liste göndermeden,Herhangibir başvuru olmadan yapabilirler mi?
    Yani amacımız Beyiye aidatlarımız Harç,Damga,Değerli Kağıt ücretlerinin yatırıldıktan sonra aynı ay içerisinde veya bir sonraki ay bekletilmeden tarafımıza ödenmesi?
    Bir Genelge varmı bu işlem ile ilgili(96/11 i inceledim bu yeterli değil)???
    Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

• Arkadaşlar Beyiye aidatlarını Vergi Dairesine Liste göndermeden,Herhangibir başvuru olmadan yapabilirler mi?
    Yani amacımız Beyiye aidatlarımız Harç,Damga,Değerli Kağıt ücretlerinin yatırıldıktan sonra aynı ay içerisinde veya bir sonraki ay bekletilmeden tarafımıza ödenmesi?
    Bir Genelge varmı bu işlem ile ilgili(96/11 i inceledim bu yeterli değil)???
    Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

29.07.2004 Tarihli 34 Numaralı Genelge

30.12.2004 Tarihli 123 Numaralı Genel Yazı

Kolaylıklar....

• Erkan Bey ilgili Genelgeyi ve Genel yazıyı okudum ancak Biz noterlik olarak beyiye için 3 aylık veya 6 aylık başvuru yapmadan yani biriktirmeden her ayın beyiyesinin tarafımıza Banka hesabımıza ödenmesini istiyoruz.Ben buna bir çözüm bulamadım?

• Erkan Bey ilgili Genelgeyi ve Genel yazıyı okudum ancak Biz noterlik olarak beyiye için 3 aylık veya 6 aylık başvuru yapmadan yani biriktirmeden her ayın beyiyesinin tarafımıza Banka hesabımıza ödenmesini istiyoruz.Ben buna bir çözüm bulamadım?

Abdurrahman bey;

Bu tamamen vergi dairesinin insiyatifindedir burdan önce görev yaptığımız noterlikte bu aynen sizin dediğiniz gibi uygulanmakta idi her ay harçlar yatırıldıktan sonra tahakkuk fişinin aslı vergi dairesince alınır fotokopisi bize verilir ve o ay iki dönemin beyiyesi vergi dairesince hesaplanır kendilerine bildirilmiş hesap numaramıza hiçbir yazışmaya mahal kalmadan yatırılmış olurdu. Bu uygulamayı bizden önce görev yapan noter gidip bizzat vergi dairesi ile görüşüp anlaşarak bu hale getirmişti ve bizde onun bu güzel uygulaması ile devam etmiş olduk. Vergi dairesi ile irtibata geçin şayet kabul ederlerse açıkladığım şekilde yapabilirler. Selamlar....

• Anladığım kadarıyla yöre yöre farklı uygulamalar var olduğunu gördüm.

Bir üst yazıyla
    1.ve 2.dönem bankaya veya vergi dairesine yatırdığımız (harç, damga, değerli kağıt bedeli ) dekontlarının (fazladan almış olduğumuz suret dekontların ) ikisini birden takip eden ayın 1.haftasında vergi dairesine ibraz ediyoruz. kendileri hesabını yapıp hesabımıza aktarıyorlar.

Bizde böyle yapıyoruz.

• Değerli meslektaşlarım,

Beyiye aidatı ve peşin vergi hazırlama tablosunu içeren çalışmamı paylaşmak istiyorum.
    15 günlük dönemler halinde raporlar alabilirsiniz.

Beyiye aidatı hesaplanacak kalemler, bunların kodları, oranları, dönemleri tıklanarak seçilebilir.
    Kurum bilgilerinizi güncelleyiniz.

İsteyen meslektaşlarımıza;

* Maaş bordrosu,
    * Demirbaş & Amortisman takip,
    * Telefon fihristi,
    * Cari takip
    * Harç DV, DK vergi takip tablosu,
    * Günlük Kasa,
    * Aylık giderlerin işlenmesi ve raporu
    * Protesto hazırlama yazılımı

çalışmalarımı gönderebilirim.

Bütün çalışmalar install.bat kurulum dosyası çalıştırıldığında D:\asistanNT\... sürücü ve klasöründe ilgili klasörü açar ve kurulumu otomatik yapar. (Excell 2007 gerektirir.)
    Masaüstüne kısayol oluşturarak kullanabilirsiniz.

Selamlar.

fikirler kır çiçekleri gibidir paylaşıldıklarında eşsiz bahar esintileri oluştururlar

Mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenleyen ibrahim ().