Gıda Mühendislerine ödenecek ücret Hk.

• Gıda mühendisleri ile yapılacak sorumlu yöneticilik sözleşmelerinde ödenecek ücret olarak 2011 yılı 2. yarı yıl için belirlenmiş bir ücreti gösteren Genelge/genel yazı/duyuru henüz yok.

ancak, internetten yaptığım araştırmada,

http://www.gidamo.org.tr/genel…hp?kod=1851&tipi=3&sube=0

Gıda İşletmelerinde İstihdamı Zorunlu Personel / Sorumlu Yönetici unvanı ile tam zamanlı olarak çalışacak olan üyelerimiz için; 2011 yılı ikinci yarısında aylık taban ücreti net 2.130,00 TL( İki Bin Yüz Otuz Türk Lirası), brüt 2975,28 TL ( İki Bin Dokuz Yüz Yetmiş Beş Lira Yirmi Sekiz Kuruş) olarak tespit edilmiştir.

deniyor..
    Noterlik olarak dikkate alacağımız genelge 2011 yılı 1. yarı yıl için geçerli diyor..
    İşlemde yazdığım ödenecek ücreti de 2011 yılı 1. yarıyıl için geçerli olan rakamı yazdım..

Sonuç olarak bir sorun çıkar mı ?

Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler..
    :)

"Ağzıyla kuş tutsa da sevemediğim insanlar var benim! Bir de canımı okusa bile sevmekten vazgeçemediklerim.."

• Tanju Bey,

Doğru olanı yapmışsınız, 2. yarı yıl ücreti belirlendiğinde işlemi yaptığınız tarihten sonraya denk geleceğinden hiç bir sorun çıkmayacaktır.

Beni kötü biri olarak hatırlamanızın hiç sakıncası yok..!<br />Bana en çok iyi biri olduğumda zarar verdiniz...

• Genelge genel yazı yoksa sorunda yok :) önemli olan ilgili meslek odasının sözleşmenin yapıldığı aşamada 2. yarıya ait ücreti aramaması illaki ücretkısmını yanlış almışsınız 2.dilimdeki yazılmalıydı derse ozaman sözleşmeyi yenilemeniz gereke bilir.

• Tanju Bey,

Doğru olanı yapmışsınız, 2. yarı yıl ücreti belirlendiğinde işlemi yaptığınız tarihten sonraya denk geleceğinden hiç bir sorun çıkmayacaktır.

Genelge genel yazı yoksa sorunda yok :) önemli olan ilgili meslek odasının sözleşmenin yapıldığı aşamada 2. yarıya ait ücreti aramaması illaki ücretkısmını yanlış almışsınız 2.dilimdeki yazılmalıydı derse ozaman sözleşmeyi yenilemeniz gereke bilir.

Yorumlarınız ve fikirleriniz için teşekkürler.

&quot;Ağzıyla kuş tutsa da sevemediğim insanlar var benim! Bir de canımı okusa bile sevmekten vazgeçemediklerim..&quot;

• Tanju bey, 2011/11 nolu genel yazıya göre mi (brüt: 2.863,53 TL.) makbuzunu kestiniz? bize de geldi sözleşmeden, bende 2011 2. yarı yıl ücreti ile ilgili bir yazı veya genelge bulamadım.

Evet bu rakamı kullandık.

&quot;Ağzıyla kuş tutsa da sevemediğim insanlar var benim! Bir de canımı okusa bile sevmekten vazgeçemediklerim..&quot;