Aralık ayında yapılacak defter tasdikleri.

• Merhaba meslektaşlarım.

Evet Aralık ayı yaklaşıyor inşallah.

Defter tasdiklerinde hangi yöntemi uygularsak daha çabuk bitirebileceğiz.

Uygulamalarınız nasıl ve nasıl daha çabuk bitebilecek şekilde olacak.

direkt vezneden mi giriş yapıpta makbuzunu öylemi keseceksiniz, yoksa!!
    yazım netten kağıdını çıkarıp defter liste nosunu alıp vezneye öylemi geçeceğiz.

Yoksa!!! muhasebecileremi defter listesi hazırlattıracağız.
    Hangisi kolay olacak.

• Adem abi ben ne tür defter gelirse gelsin ister yeni dönem,ister yeni işe başlama olsun ilk önce tnb sitesinden çıktısını alıyorum daha sonra veznesini kesiyorum.Bu şekilde daha kolay geldi

• Defer tasdiklerinde TNB.den gitmek bence daha kolay. özellikle bir kişiye veya firmaya ait 3-5 adet defter varsa.

TNB. muhasebeciler için şifre ile giriş yapılabilen bir ekran açarsa(ki böyle bir tasarım var galiba) muhasebecilerin defter listesini ve onay formlarını hazırlatmak bizim(özellikle veznedarın) işimizi kolaylaştırır. Selamlar. Kolay gelsin.

• KEŞKEE ÖYLE OLSA ARTIK ARALIK AYINDA 800 ZE YAKIN DEFTERİM VAR TEK ÇALIŞANIM ARTIK MİĞDEME AĞRILAR GİRİYO VEZNESİNİ KES,BAŞLIĞINI YAPIŞTIR,BİDE TNB YE BİLDİR ,GİPE BİLDİR OFFF OFF YİNE BENİM AZ DAHA ÇOK DEFTERİ OLAN ARKADAŞLAR NAPSINN.

• Size bir tavsiye ki ben öyle yapıyorum muhasebecilere kağıtları yazdırın , deftere yapışacak olanları onlar yapıştırsınlar, ve onlara söyleyin defterleri 50 şerli gruplar halinde yapsınlar. (bir defada elli defter kayıt yapıldığı için) Kayıt işine gelince ben çözümü buldum ............. kontrolünü yapar takır takır makbuzları keserim. Eskisinden çok daha rahat olacak.

• Size bir tavsiye ki ben öyle yapıyorum muhasebecilere kağıtları yazdırın , deftere yapışacak olanları onlar yapıştırsınlar, ve onlara söyleyin defterleri 50 şerli gruplar halinde yapsınlar. (bir defada elli defter kayıt yapıldığı için) Kayıt işine gelince ben çözümü buldum ............. kontrolünü yapar takır takır makbuzları keserim. Eskisinden çok daha rahat olacak.

Çok riskli olabilir.

• Arkadaşlar meşruhatları muhasebecilereyazdırmakdaha kolay olur.Ben hep öyle yapıyorum.Önemli olan muhasebecilere yaptırılan işlemlerde TC numarası veya vergi numarasının doğru olarak yazılmasıdır.Aksi taktirde TNB'ye ve GİB'e bilgidirilmesinde zorluklar yaşanacaktır.İyi çalışmalar ALLAH'A EMANET OLUN

• Faturalara verilen işlem no defterlerde de var ancak aktif değil,
    bu fatura tasdikinde olduğu gibi aktiflendirilmeli,
    yani defter işlemno girilince defterle ilgili tüm bilgiler ekrana gelmelidir.
    Bu makbuz kesmede büyük kolaylık sağlayacaktır.

*İnsanlar arasında iyilikten başka hiçbir üstünlük kabul etmem. Karakterin olmadığı yerde,<br />ne büyük sanatçı, ne de büyük mücadele adamı vardır. Orada var olan, zamanın yok ettiği,<br />içleri boş yaratıklardır. Bütün mesele, büyük görünmek değil, gerçekten büyük olmaktır.<br />*Beethoven*