Araç satış sözleşmesinde Alıcı ve Satıcı aynı kişi

• Günaydan arkadaşlar.A şahsının taşıtı var A şahsı kendi şirketine araç satış sözleşmesi yapmak istiyor.Şirket temsilcisi aynı kişi,Araç sahibide aynı kişi,Yani alıcı ve satıcı aynı kişi bu işlemi yapabilirmiyiz.Yapabiliyorsak nasıl yapılması gerekir. Herkese iyi mesailer.

• Alıcı ve satıcı aynı omaz diye biliyorum, şirket sahibi tek şahıs ise aracın satışı için başkasına vekalet verir,
    bu vekalete istinaden satış yapılır diye düşünüyrum.
    İyi çalışmalar...

• Kemal Gencer arkadaşımız çok iyi niyetli pratik bir çözüm üretmeden yana,İşin Yasal yönüne bakılırsa menfaat çatışması söz konusu olup, Mehmet beyin dediği gibi Kayyum tayini gerekir diye düşünüyorum.

• arkadaşlar ;

yetkilinin, temsilcinin kendi kendisi ile sözleşme yapması ile, müşterek temsilci atandığı , vekalet verdiği kişi-ki vekalet verdiği kişi yine kendisine temsil ediyor- ile sözleşme yapması arasında hiç bir fark yok bence ve kayyım atanması ile yapılacağını düşünüyorum ,
    ancakkkk
    sizce sayı olarak bu gibi işlemleri yapan noterliklerimizmi yoksa yapmayan noterliklerimiz mi çoğunlukta ?
    bu arada lütfen 2008-23 nolu genelgeyi okuyun

sevgi ve saygılar

Bildiğini bilenin arkasından gidiniz, bildiğini bilmeyeni uyarınız, bilmediğini bilene öğretiniz, bilmediğini bilmeyenden kaçınız.