• Protesto işlemlerinde, notere getirilen senet üzerinde, oynama, kazıntı vs.vs. alacaklı/borçlu tarafından imzalanması gerekir..
    Tanzim tarihi : 11/11/2011
    Ancak tanzim tarihinde, TANZİM GÜNÜ üzerinde oynama yapılmış, 11 üzerine 12 veya 13 yapılmış, Ay ve yıl net..
    Ancak düzeltmeye dair herhangi bir imza yok..
    Tanzim tarihindeki oynamının sadece GÜN üzerinde olduğu, ay ve yıl net olarak bulunduğu gerekçesi ile protesto yapılabilir mi.. ?

"Ağzıyla kuş tutsa da sevemediğim insanlar var benim! Bir de canımı okusa bile sevmekten vazgeçemediklerim.."

• TTK.
    A - SENET METNİNDEKİ DEĞİŞİKLİKLER:
    Madde 660 - Bir poliçe metni tahrif edildiği takdirde değiştirmeden sonra poliçe üzerine imza koymuş olan kimseler değişmiş metin gereğince ve ondan önce imzasını koyanlar ise eski metin gereğince mesul olurlar

Bence senedin protesto edilmesinde bir sakınca yok, lakin bu tür problemli senetleri protesto ederken dairede kalmak üzere bir fotokopisinin tedbiren alınmasının yararlı olacağını düşünüyorum.

• TTK.
    A - SENET METNİNDEKİ DEĞİŞİKLİKLER:
    Madde 660 - Bir poliçe metni tahrif edildiği takdirde değiştirmeden sonra poliçe üzerine imza koymuş olan kimseler değişmiş metin gereğince ve ondan önce imzasını koyanlar ise eski metin gereğince mesul olurlar

Bence senedin protesto edilmesinde bir sakınca yok, lakin bu tür problemli senetleri protesto ederken dairede kalmak üzere bir fotokopisinin tedbiren alınmasının yararlı olacağını düşünüyorum.

Şahanee... ;D ;D