İHTARNAME HK.

• Sevgili Meslektaşlarım;

İçeriğinde suç unsuru olan anlatımlar bulunan bir işlemin ( özellikle: ihtarname - ihbarname ) Noter olarak resmiyet kazandırılmayacağına, noter olarak işlemi yapmaktan kaçınılmasına dair yazı, genelge, karar vb. belgeler var ise sizden ( ACİL OLARAK ) ricam burada paylaşmanız

Sevgi ve Saygılarımla.

Mey Biter Saki Kalır, Her Renk Solar Haki Kalır, Diploma Cehlini Alsada Varsa Hamurunda Eşşeklik Baki Kalır...

• Merhaba;

konunuzu daha yeni gördüm.

Biryerlerde okumuştum ama şu an bulamadım.
    Gerek ihtarname, olsun, gerekse ihbar ve azilname gerekse vekaletname olsun, kanun ve yasalara, ahlaka, adaba uygun bir şekilde yazılmak kayıt ve şartı ile, ilgili arzularını yazdırabilir.

Dışarda yazılıp tebliğ için getirilen ihtarmaleri okuyorum. ilgili telefon görüşmelerini yazmış. örneğin

bana telefonda ..........oğlu, gelirsem oraya seni gebertirim, senin a.sçrm.dediniz gibi vs.buna benzer sözleri içeren cümleleri red ediyoruz. çünki ahlaka ve adaba uygun olmayan bir cümledir. bizde resmen aracı olmuş oluyoruz ve resmen hakaret olmuş oluyor.

Bunun yerine; bana telefonda küfür ettiniz yazılması daha uygundur. sonuç mahkemede çözüleceği için konuşmalar kayıtlardan ayan beyan ortaya çıkacaktır.

Sürçü lisan ettiysem affola. Yönetim inşallah bana kızmaz. :)