Plaka değişikliği Hk.

• 1- Arkadaşlar satış yapmak için elimde geçici tescil belgesi var, tescil belgesinin üzerindeki plaka (06) ve geçici tescil belgesinde "Normal plaka değişikliği" yazıyor, alıcının adresinde ise Elazığ yazıyor.... Şimdi almak isteyenin adreside Malatya....
    Plakayı değiştirmek isterse tamam sorun yok çünkü Malatya olacak... Peki değiştirmek istemezse Plaka Ankara mı kalıcak yoksa Elazığ mı?

2- Geçici tescil belgesinde plaka 06, Alıcının adresi ise Malatya ve geçici tescil belgesinde "normal plaka değişikliği" yazıyor, şimdi yeni almak isteyen kişininde adresi de MAlatya....
    Burda yeni alan kişi plakanın 44 olmasını istiyorsa plaka değişikliğini seçiyormuyuz?
    yeni alan kişi 06 kalmasını istiyorsa plaka değişikliğini seçiyormuyuz?

(çokmu karışık oldu bilmiyorum ama umarım anlatabilmişimdir)

• Gülhan hanım;

1- Geçici tescil belgesinde normal plaka değişikliği veya sabit plaka ne yazarsa yazsın, geçici tescil belgesinin süresi içinde satış yapabilirsiniz.

2- Yeni alıcı plaka değişikliği isterse adresi nereye kayıtlı ise 1 ay içinde müracaat ederek plaka değişikliği yaptırabilir.

3- Sabit plaka alacak olursa, araç 06 plakalı olduğundan 06 plaka olarak kalacak ve tescil edilecektir..

4- [size=78%]Araç alımında Elazığ ikametli kişinin adres değişikliği beyan etmiş olmasına rağmen, plakayı değiştirmediğinden, araç hala 06 Plakadır. [/size]

SONUÇ: Yeni alıcı MALATYA (44) plakası istiyor ise, PLAKA DEĞİŞİKLİĞİ NORMAL işaretlemeniz yeterli olacaktır..

"Ağzıyla kuş tutsa da sevemediğim insanlar var benim! Bir de canımı okusa bile sevmekten vazgeçemediklerim.."

• Demek oluyorki kesinlikle yeni alanın adresine ve plakayı değiştirip değiştirmediği önemli değil, geçici ruhsattaki plakayı esas alıp ona göre hareket ediyoruz... Çok teşekkür ediyorum... Destekçilerim benim :)

• Tanju bey sizinkini görmeden yazmışım afedersiniz ;)

Tanju bey ve Kemal bey bende sizinkileri görmeden yazmışım :)

Değerli arkadaşlar, olur mu öyle şey.. Ne demek afedersiniz.. Tabiki siz incelik göstermişsiniz.. Ben de inceliğiniz için teşekkür ederim..

"Ağzıyla kuş tutsa da sevemediğim insanlar var benim! Bir de canımı okusa bile sevmekten vazgeçemediklerim.."