Araç Satışı

• Arkadaşlar,
    Araç satış işlemi makbuzunu keserken, vezne proğramında yazım. net te satışı hazıryalan arkadaşın ismi çıkıyor
    "TANJU KIRLI TARAFINDAN HAZIRLANAN ARAÇ SATIŞ İŞLEMİ..." gibi

Soru Şu..
    Vezne de makbuz kesildi. EGM ye bildirim yapıldı.
    Bildirim SATIŞI HAZIRLAYAN katibin şifresi ile mi yapılıyor, yoksa VEZNE'yi kullanan (VPN bağlantı girişinden dolayı soruyorum) makbuzu kesen kişinin şifresi ile mi yapılıyor..

Ölmez sağ kalırsam eğer, Pazartesiye okurum yorum ve cevaplarınızı.
    Allah'a emanet olun.
    İyi tatiller..
    :)

"Ağzıyla kuş tutsa da sevemediğim insanlar var benim! Bir de canımı okusa bile sevmekten vazgeçemediklerim.."

• Bildirim veznedeki bağlantıdan yapılmıyor mu ?

Ben de öyle düşündüm ama, makbuz keserken, satışı hazırlayan kişinin ismiyle veriyor yani,, .... 'nın hazırladığı araç satış işleminin bildirimi yapılıyor" diye.. ondan biraz terettütde kaldım..
    ;D

"Ağzıyla kuş tutsa da sevemediğim insanlar var benim! Bir de canımı okusa bile sevmekten vazgeçemediklerim.."

• Bende derim ki, vezne araç satış bildirimi yapılır iken, ilgili Noterlik adına bildirim yapılıyoor, sonuç TNB http://www.tnb.org.tr/UyeIndex.aspx sayfasında her ne kadar noterlikteki mevcut personel üye giriş yapmış olsada "ELEKTRONİK ORTAMDA SATIŞ İŞLEMLERİ" menüsüne girildiğinde kobil kullanıcı şifresi ile giriş onayı yapıldıktan sonra, mevcut NOTERLİĞE ait bilgi ekranı gelmektedir. Bu durumda bana göre muhtemelen makbuz-bildirim NOTERLİK adına yapılır düşüncesindeyim.... :) :D
    (Benim fikrim umarım açıklayıcıdır...!)

• Bende derim ki, vezne araç satış bildirimi yapılır iken, ilgili Noterlik adına bildirim yapılıyoor, sonuç TNB http://www.tnb.org.tr/UyeIndex.aspx sayfasında her ne kadar noterlikteki mevcut personel üye giriş yapmış olsada "ELEKTRONİK ORTAMDA SATIŞ İŞLEMLERİ" menüsüne girildiğinde kobil kullanıcı şifresi ile giriş onayı yapıldıktan sonra, mevcut NOTERLİĞE ait bilgi ekranı gelmektedir. Bu durumda bana göre muhtemelen makbuz-bildirim NOTERLİK adına yapılır düşüncesindeyim.... :) :D
    (Benim fikrim umarım açıklayıcıdır...!)

Çok açıklayıcı oldu :) teşekkür ederim Hasan bey