BANKA VEKALETNAMESİ HK.

• Vatandaşlara ve diğer kurum ve kuruluşlara yardım etmemiz kesinlikle doğru ancak,kendi kurallarımızı bu arada rafa kaldırmayalım.Makul ölçüler içerisinde hukuki sorumluluk üstlenmeden bu sorunlara çözüm üretmemiz gerekli.Herkese başarılar dilerim.

• Saygıdeğer arkadaşlarım; vekaletin azledip azledilmediği ile ilgili bilgi isteyen iş sahiplerine getirdikleri vekaletin aslının arkasına "İşbu vekaletnamede bugün .. tarih ve ... saat itibariyle azil yoktur." şeklinde bir yazı yazıp veriyordum, geçenlerde arşive bir vekalet için azil varmı yokmu diye bakmaya girdiğim de Noter bey ardımsıra gelerek, bu işi böyle yapma, suret tasdiki yap ver dedi, bizde suret tasdiki yaparak işi çözdük, Saygılarımla

• Bence de Noter bey doğru söylemiş ya telefonla teyit verelim ya da tastikli suret,yeni işler çıkarmasınlar :) zaten mevzuatta da rastlamadım azil yoktur diye bir yazı verilip verilmeyeceğine....

• Vatandaşa ek bir ücret oluyor. Bence bu kadar insafsız olmayalım. Çoğu vatandaş bu parayı verebilecek durumda değil.Kendinizi onların yerine bir koyun. Onu bunu bilmem ben burdaki bankaları adam ettim. :) :) sizde edin.