C PLAKALI SERVİS ARAÇLARIN TAŞIT KİRA SÖZLEŞMESİ

• Arkadaşlar Milli Eğitim Müdürlüğüne verilmek üzere düzenlecek olan, C plaklı araçlar için taşıt kira sözleşmesi örneğini yayınlar mısınız?

Bu konuda neye dikkat etmem gerekir.

yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

• [size=2] Değerli meslektaşım tahditli plakala kiraya verilemez

2006/72-Genelge:[/size]
    [/size][size=2]"...plaka tahdidi uygulanan İllerde ancak Bakanlar Kurulu kararına uyularak verilen ticari plakalı otoların Ticari Taşıt Tahsis Belgesi almış olan sahipleri tarafından işletileceği, Bakanlar Kurulu Kararında öngörülen usul ve şartlara uygun bir şekilde devir işlemleri gerçekleşmeden muvaazalı kira sözleşmesine istinaden bu otoların çalıştırılamayacağı, tespiti halinde bu otoların trafikten men edilmesi gerektiği"
    "..[/size][size=2]tahdit kapsamında bulunan umum servis araçlarının (S plakalı araçlar) kiraya verilmesi konusunda noterliklerde kira sözleşmesi yapılması uygun görülmemektedir"[/size][size=2]

• Kemal ben yapıyorum şöyleki kişi aracı kiraya veriyor ama M plaka S plakalı araçları, sorumluluk yine araç sahibinde oluyor kendisi kulanıyor bir nevi Navlun Sözleşmesi .Sözleşmeyi yapmasam zaten öğrencileri taşıyacak araç bulunmaz. ;D ;D

• Kemal ben yapıyorum şöyleki kişi aracı kiraya veriyor ama M plaka S plakalı araçları, sorumluluk yine araç sahibinde oluyor kendisi kulanıyor bir nevi Navlun Sözleşmesi .Sözleşmeyi yapmasam zaten öğrencileri taşıyacak araç bulunmaz. ;D ;D

;D ;D ;D

Biz şöför sözleşmesi yapıyoruz (iş sözleşmesi )

• Kemal beyin dediği doğru, ama kiraya verilmediği için alternatif olarak örnek verdiğim sözleşme gibi taşıma sözleşmesi yapıyoruz. TNB ye bu örnek sorulmuştur. Bilginize.

• Kemal beyin dediği doğru, ama kiraya verilmediği için alternatif olarak örnek verdiğim sözleşme gibi taşıma sözleşmesi yapıyoruz. TNB ye bu örnek sorulmuştur. Bilginize.

Biz de kira yapmıyoruz, sözleşme yapıyoruz
    ihale zamanında taahhütname yapıyoruz
    demokraside çareler tükenmez :D ;)

• Bizim buralarda C plaka yok ama, baktım kimse cevap yazmıyor, bizim buralarda S plakalar için yaptığımız TAŞIMA SÖZLEŞMESİ var, belki işinize yarar, ekte sunuyorum.

Arkadaşım bu öğrenci servisi taşıma sözleşmesinin vezne kodu nedir.?? Ayrıca paylaşımın için teşekkür ederim..

• Harç damgadan kaçmak için bunu yapıyorlar evet haklısınız.

Milli Eğitim Bakanlığı yazılan bedeli kabul ediyorsa bizim açımızdan sorun olmaz diye düşünüyorum.
    Ayrıca Noter'den de herhangibir tahsil durumunun olacağını sanmıyorum. selamlar..