DEĞER OLAN BEYANNAMEDE HARÇ DAMGA

• KOLAY GELSİN İYİ ÇALIŞMALAR
    İLGİLİ KOOPERATİF
    KENDİ ADINA KESİLEN FATURAYI KAYIP ETMİŞ BEYANNAME ( İÇERİĞİ ONLAR TARAFINDAN BEYAN EDİLEREK) YAPIYORLAR.BAŞKA BİR NOTERLİKTEN ASLI GİBİDİR YAPTIRMIŞLAR, FAKAT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ BEYANNAME İSTİYORMUŞ.
    .... TARİH VE ... SERİ NOLU FATURANIN AYNI OLDUĞUNU VE ASLI YERİNE
    KONMAK ÜZERE TASDİK OLUNDUĞUNU ONAYLARIZ DİYE BİR BEYANNAME
    HARÇ DAMGA FATURA BEDELİ ÜZERİNDEN Mİ KESİLECEK

• Noter zaten onaylamış noterin aslı gibidir onayını kabul etmiyorlarda kişinin aslı gibidir demesi ile iş yapıyorlarsa neden noter tasdiki arıyorlar ?

ÖRNEK TASDİKİ YAPIN YİNE VE ARKASINA SİZDE KALAN VE İLGİLİYE VERECEĞİNİZ NÜSHALARA
    [size=2] İbraz ettiğime uygundur.
    İbraz ettiğim belgeyi ve aslının yerine konulmak üzere bu belgeden fotokopi yoluyla çoğaltılmış ... suret aldım. şeklinde yazarak ilgiliye verebilirsiniz.
    [/size]

(ilgili imzası)

• ihbarname şeklinde yapabilirsiniz bence, ekine de onaylı faturayı iliştirin, harç damga konusuna girmemiş olursunuz.

Beni kötü biri olarak hatırlamanızın hiç sakıncası yok..!<br />Bana en çok iyi biri olduğumda zarar verdiniz...

• [size=2] Ekte bulunan ... noterliğinden, ... tarih ve ... yevmiye no ile suret tasdiki yapılmış [/size][size=2]... tarih ve ... nolu[/size][size=2]faturanın aslı yerine konmak üzere tasdik olunduğunu, içindeki bilgilerin doğru olduğunu beyan ederiz.[/size]
    [size=2][/size]
    [size=2]şeklinde yazıp ekine onaylı faturayı koyup 42,1 kodundan değer girişi yapmaksızın maktu harç ile işleminizi tamamlaya bilirsiniz. Selamlar....[/size]
    [size=2][/size]
    [size=2]19.07.1995 Tarihli 49 Numaralı Genelge
    [/size]