AVUKAT VEKALETİ EVLİLİK CÜZDANI İLE YAPILABİLİRMİ VEKALET VEREN YABANCI UYRUKLU

• ARKADAŞLAR EVLİLİK CÜZDANI İLE AVUKAT VEKALETNAMESİ YAPILABİLİRMİ VEKALET VERMEK İSTEYEN YABANCI UYRUKLU T.C.VATANDAŞI DEĞİL GÖRÜŞ VE ÖNERİLERİNİZİ ALABİLİRMİYİM BİRDE BU KONU ile ilgil bir genelge veya genel yazı varmıdır.

• Yabancı uyruklu kişilerin vekaletini Türkçe okur yazar ise; uyruğunda bulunduğu ülkenin kimliğini Türkçeye tercüme ettirip, vergi dairesinden vergi nosu aldıktan sonra yapıyoruz.

• Noterlik İşlemlerinde Uyulması Gerekli Hususlar

Kimlik tesbitinde izlenecek yol
    Madde 90 - Noter, belgelendirme isteminde bulunan ilgili ile işleme katılan kimselerin kimliğini tesbit edebilmek için nüfus hüviyet cüzdanı, buna dayalı olarak resmi mercilerden verilmiş pasaport, ehliyet, fotoğrafı kimlik kartı vesair kimlik belirten belgeleri aramak zorundadır.
    Bu belgelerin gösterilmemesi veya noterin gerekli görmesi halinde tanık dinlemek yoluyla da kimlik tespit olunabilir.

• Eğer, vekalet veren TÜRK vatandaşı olsa idi, hiç bir sorun olmazdı. Yapılabilirdi. Yaptım da.
    Ancak Yabancı uyruklu olunca şaşırdım.
    Türkle evli. Türk vatandaşlığına geçmişse yeni kimlik çıkartsın.

Olmadı Evlilik Cüzdanına göre de yapılabilir.

"Ağzıyla kuş tutsa da sevemediğim insanlar var benim! Bir de canımı okusa bile sevmekten vazgeçemediklerim.."