Araç satışı İPTALİ!

• yani araç alıcıda değil satıcıdaymış anladığım kadarı ile, öyle ise iptali için dava açsınlar, yada gidip adına plaka çıkarsın tekrardan satıcıya satsın, vekalet azil edilse bile satış yapılmış yani tesçil aşamasına gelinmiş, önceden dava söz konusu değilse ruhsat çakarta bilir. trafik tesçil nerden bilsin vekaletin iptal edildiğini satışa göre ruhsatı verir diye düşünüyorum

Trafik ruhsat vermemiş, tescil yapmamış ilk vekalet azil edildiği için...

• Trafik ruhsat vermemiş, tescil yapmamış ilk vekalet azil edildiği için...

Tescil edilmedi ise, aracın borçları nasıl olurda alıcı adına gelir ki?

2010 Mayıs ayından önce, (manuel) yapılan satışlarda, alıcı kendi adına tescil ettirmemiş ise, satıcı, sattığına dair evrakla gidip. alıcısı adına res'en tescil ettirebiliyor.

Valla bence iyice karışmış bu durum.

Kim şikayet edecekse, gitsin dava açsın..
    :)

"Ağzıyla kuş tutsa da sevemediğim insanlar var benim! Bir de canımı okusa bile sevmekten vazgeçemediklerim.."

• Tanju bey benim aklıma su geldi 2004 den 2008 e kadar borçlar asıl araç sahibine gidiyor ya, e satış yapılıncada vekil alıp satış suretini araç sahibine gönderdi ise, bu kişide satış sözleşmesini Maliyeye ibraz ettiyse "işte buyrun ben aracımı satmışım ama o tescil etmemiş" Maliyede hoopp yeni dönem borçları sözlesmede yazan alıcı adına gönderdiyse... tabii bu arada asıl araç sahibi bunu yaparken, vekaletide azil ettiğini saklıyıcak!!!! ;) nasıl? :D

• Gülhan görüşlerine aynen katılıyorum. Alıcı gidip trafikten tescil ettiremediğine dair açıklamalı bir yazı alsa, onuda Vergi Dairesine götürüp resen yapılan vergi kaydını herhalde eski sahibi adına dönüştürebilir.