PTT Giderleri

• Arkadaşlar PTT tebliğ ücretlerinin muvazene defterinde önce gelir sonra gider şeklinde uygulama yapan arkadaşlar var. Bu yöndeki uygulamalarınız nasıl.

"Insanlara en adil sekilde dagitilan nimet akildir. Çünkü kimse aklindan sikayetçi degildir."

• Tebliğ ücretlerini vezne otomatik olarak kendi ayarlıyor ve muvazenede ona göre çıkıyor, Ptt ye ödenen Kdv de düşürülüyor... bunu biz yapmıyoruz yani...

Benim uygulamamda bu yönde ama bir arkadaşım önce gelire sonrada gidere yazdıklarını söyleyince acaa hata mı yapıyorum diye merak ettim

"Insanlara en adil sekilde dagitilan nimet akildir. Çünkü kimse aklindan sikayetçi degildir."

• [quote='sena','https://www.katibiadil.com/forum/index.php?thread/&postID=47991#post47991']
    bende hiç bir şekilde muvazeneye ptt ücretlerini yazmıyorum otomatik olarak çıkıyor, önce gelir sonra gider olarak yazıyor
    [/quote
    Muvazene defterini bilgisayardan almak gerek doğru olarak çıkıyor,KDV de ayrılıyor.

• PEKİ SON GELEN GENELGEYE GÖRE HARİÇTEN ALINAN PTT ÜCRETLERİNİ SADECE MUVAZENEDE GÖSTERMEK GEREKİYORMUŞ ONUN UYGULAMASINHI YAPAN ARKADAŞLAR VARMI.

• (aylık muvazene aldığımız zaman ptt ye ödenen KDVyi muvazenede gösteriyor) tebligatlardan dolayı Ptt ye ödenen KDV yi, aylık KDV beyannamesi verirken tahsil ettiğimiz KDV den düşün gerisini boşverin..