2. El Kamyonunun sadece motorunun satılması

• 2. El Kamyonunun sadece motorunun satış sözlemesi istiyorlar. Arkadaşlar bu motor blok satış sözleşmesi mi oluyor.? Daha önce yapmadım.. Yardımcı olur musunuz? Vezne kodu yazarsanız sevinirim?? :)

• 2. El Kamyonunun sadece motorunun satış sözlemesi istiyorlar. Arkadaşlar bu motor blok satış sözleşmesi mi oluyor.? Daha önce yapmadım.. Yardımcı olur musunuz? Vezne kodu yazarsanız sevinirim?? :)

1- Vezne kodu, 10.1
    2- hurdaya çıkmış aracın ruhsatında hurdaya çıkmış kaşesi varsa menkul eşya satış sözleşmesi gibi yapılacak, (trafikten satışına ilişkin yazı istemeye gerek yoktur)
    3- Ruhsatta Eğer hurdaya çıkmıştır kaşesi yok ise, genelge gereği ilgili trafik tescil şubesinden motor blokunun satılmasında sakınca yoktur yazısı istenip satış öyle yapılacak.
    4- Hiç bir yere bildirimi yoktur. 1 tane asıl alıcıya, 1 tane suret satıcıya, (satıcı suret isterse tabi)

5- 1986/28 nolu genelge ile, 1994/55 nolu genelgenin 4.ve 5.maddeleri size yardımcı olacaktır.

• YOK HAFTASONLARI ÇALIŞMIYORUM. CUMA GÜNÜ BİRAZ YOĞUNDUM. BU İŞLEM GELDİ. ABİ PAZARTESİ YAPALIM HEM ARAŞTIRMIŞ OLURUM DEDİM BU ŞEKİLDE. AYRICA CEVAPLAPLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM. KOLAY GELSİN.. İYİ GÜNLER

• arkadaşlar bu motorun ruhsatı yok. Faturası var. Belediye satın almak istiyor. İtfaiye nin motorunu değiştirceklermiş.
    MÜSTENİDAT OLARAK ;-fatura, Belediye meclis kararı, kimlikler, Trafikten motor bloğunun satılması ile ilgili yazı ekleyeceğim

Tebligatla herhangi bir yere bildirim yapmıcam doğru mu ? :-\

• Haklısınız..
    Müstenidat olarak, motorun alınması için encümen kararı, kimin imzalayacağı kararı, fatura
    Bir yere bildirime de gerek yok.

"Ağzıyla kuş tutsa da sevemediğim insanlar var benim! Bir de canımı okusa bile sevmekten vazgeçemediklerim.."