Mermer kırma rekoru tespit işlemi hk.

• Slm arkadaşlar. İlçemiz belediyesi tarafından yapılacak etkinliklere mermer kırma rekor denemesi yapılacaktır. Bunun için Noterliğimizden tespit işlemi talep edilmektedir. Bu işlemle ilgili örneği olan arkadaşlar paylaşırlarsa çok sevinirim.slmlar.

• Bugünde cevap yok :'( Sayın admin yardımlarınızı bekliyorum.

Sema'cığım hiç yapmadık burada öyle bir işlem onun için çok istememe rağmen örnek göndererek yardımcı olamıyorum ve inan üzülüyorum. Ama seninde belirttiğin gibi tespit tutanağı şeklinde yapılacaktır ve bunda değişik bir şey yoktur diye düşünüyorum. :(

• Günaydın

Hiç bu şekilde tesbit yapmadım. Bana göre bu tesbiti yaparken mermerlerin kg, adetlerini , bir taneden fazla mermer varsa uzunluklarını (en ve boylarını) ve ne kadar sürede kırdığını yazmalısın.

• [size=2][/size][size=2][ÖRNEKTİR][/size][size=2]
    DÜZENLEME ŞEKLİNDE
    [/size][size=2][TESBİT TUTANAĞI][/size][size=2][/size][size=2][İkibinoniki yılı Eylül ayının onuncu günü 10.09.2012] [/size][size=2] Aşağıda mühür ve imzası bulunan ben [/size][size=2][LALAPAŞA NOTERİ][/size][size=2][/size][size=2][SÜZAN YILMAZ] [<İMZA YETKİLİ KATİP SEMA ŞARMAN>][/size][size=2][/size][size=2][Merkez Mah.Hükümet Sok.PTT Binası Zemin K. No.2/A] [LALAPASA/EDİRNE] [/size][size=2]adresindeki dairemde görev yaparken [/size][size=2][yanıma gelen][/size][size=2][/size][size=2][KİMLİK BİLGİLERİ] d[/size][size=2]üzenleme şeklinde [/size][size=2][TESPİT TUTANAĞI][/size][size=2] düzenlenmesini istedi.
    İlgilinin kimliği hakkında yukarıda yazılı belge ile kanı sahibi olduğum gibi, bu işlemi yapma yeteneğinin bulunduğunu,
    [/size][size=2][][/size][size=2] ve okur yazar olduğunu anladım.
    [/size][size=2] Bunun üzerine [/size][size=2][İLGİLİ][/size][size=2][][/size][size=2] şu suretle söze başladı:“[/size][size=2]07.09.2012 tarihli dilekçesi ile[/size][size=2] 09.09.2012 Pazar günü, Saat 12.00'da, Lalapaşa İlçesinde [/size][size=2][Lalapaşa Belediye Başkanlığı'nın Sponsorluğu'nda[/size][size=2] yapılacak olan [/size][size=3]16.Geleneksel Lalapaşa Belediyesi Yağlı Pehlivan Güreşleri ve Şenliği’nde[/size][size=2][/size][size=2]Mermer Kırma Rekor Denemesi [/size][/size][size=2]yapacağından durumu bir tutanakla tarafımdan tespit edilmesini istedi.
    İlgilinin kimliği hakkında yukarıda yazılı belge ve ayrıca ibraz ettiği T.C.Başbakanlık Gençlik Ve Spor Genel Müdürlüğü İstanbul Gençlik Ve Spor İl Müdürlüğü Sporcu Lisansı Belgesi ile de kanı sahibi olduğum gibi bu işlemi yapma yeteneğinin bulunduğunu ve okur yazar olduğunu anladım.
    Bu sebeple davet üzerine “
    [/size][size=2][/color][/size][size=2]Noterlik Kanunun 51. ve 61. maddesi hükümleri gereğince 09.09.2012 Pazar günü saat 12.00 'da [/size][size=2][/size][size=2][/size][size=3]16.Geleneksel Lalapaşa Belediyesi Yağlı Pehlivan Güreşleri ve Şenliği’nin yapıldığı [/size][size=2][/size][size=2]Lalapaşa Stadyum'una geldim. Lalapaşa Kaymakamı, Lalapaşa Belediye Başkanı, Rumeli TV, Tek Rumeli TV, Edirne TV, Anadolu Ajansı, Edirne Haber Gazesi, Hudut Gazetesi'nin muhabir ve kameramanları ile misafirler nezaretinde, Ağırlığı Net olarak söylenen 2,250 gr. Boy:70 cm, En:6 cm,Kalınlık:2 cm olarak hazırlanmış mermer bloklarının arasına kalınlığı l,8 cm 6 cm eninde tahta takozlar konmak suretiyle, yerden yüksekliği 20 cm olan tuğla üzerine 2 adet 19'arlı, 5 adet 18'erli, 2 adet 20'şerli ve 2 adet'te 11'erli olmak üzere toplam 11 adet mermer bloğu dizildi.
    2 adet 19'arlı, 5 adet 18'erli ve 2 adet 20'şerli mermer bloklarının tamamı dirsekle, 2 adet 11'erli mermer bloğu'da aynı anda ve tamamı olmak üzere tek elle Milli Tekvandocu xxxxx tarafından kırıldı. Mermer bloklarının tamamının kırıldığı gözlendi. Tespit Saat 12,30‘da sonuçlandı. Tesbite yazılacak başka bir husus olmadığından 09/09/2012 tarihinde y
    [/size][size=2]
    [/size][size=2]azılan bu tutanak okuması için kendisine verildi. Okudu, Yazılanların gerçek isteği olduğunu beyan etmesi üzerine ilgili ve tarafımdan imzalandı,09.09.2012 mühürlenerek, 10.09.2012 Pazartesi gününün ilk yevmiyesi verildi.İkibinoniki senesi Eylül ayının dokuzuncu Pazar günü.09.09.2012[/size][size=2][/size][size=2]][İkibinoniki yılı Eylül ayının onuncu günü 10.09.2012] [/size][size=2][color=#0000ff][/size][size=2]

[/size][size=2] İLGİLİ ;TESBİTİ İSTEYEN:[/size][size=2]

[/size][size=2]
    [/size][size=2]

• Hayırlı olsun ve örnek içinde teşekkür ederiz Sema'cım.