Kat karşılığı satış vaadi sözleşmesi

• Arkadaşlar merhaba

kat karşılığı ve satış vaadi sözleşmesinde
    1-Emlak beyan değeri 160.000,00 TL

2-Sözleşmeden çayma tazminatı 150.000,00 TL ve o güne kadar inşaata yapılan masraflar

3-Verilen süre sonunda inşaat bitmez ise her ay için 15.000,00 TL geçikme cezası ödeyecektir.diyor

a- burada inşaat bitmez ise her ay için 15.000 TL nasıl hesap etmek gerekiyor.
    b-Çayma tazminatında 150.000 TL ve inşaata yapılan masraflar diyor inşaata yapılan masrafları nasıl hesap edeceğim.
    c-burada değer olarak bütün rakamları toplayıp makbuzunu o şekilde mi kesmem gerekiyor.Cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

• Ali Bey;

2009/18 sayılı genelge sorunuza cavap olacaktır.

Bu genelgeye göre düşüncem;

o güne kadar inşaata yapılan masraflar, (belirlenebilir bir bedel yok)

Verilen süre sonunda inşaat bitmez ise her ay için 15.000,00 TL geçikme cezası ödeyecektir. (sadece 1 ay için bir bedel belli olduğu için 15.000 TL alınacak)

Sözleşmeden çayma tazminatı 150.000,00 + 15.000 =165.000 TL
    Emlak beyan değeri 160.000,00 TL

en yüksek olan 165.000 (alınacak değer bu olmalıdır)

Beni kötü biri olarak hatırlamanızın hiç sakıncası yok..!<br />Bana en çok iyi biri olduğumda zarar verdiniz...

Mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenleyen ÖZGÜR İLTAŞ ().

• Özgür beye katılıyorum.

• Değerli meslektaşım Özgür beyin görüşlerine saygı duymakla birlikte;Verilen süre sonunda bitmez ise 15.000.TL dediği için,burada bir belirsizlik sözkonusu,müteahhit süresinde bitirebilir de bitirmeyebilirde,o yüzden 15.bin.TL nin kesinlik kazanmadığı için mahraha katılmaması gerektiğini düşünüyorum.Zaten Özgür beyin değindiği genelge incelendiğinde o anlaşılıyor.Diğer arkadaşların görüşlerini merak ediyorum.

*İnsanlar arasında iyilikten başka hiçbir üstünlük kabul etmem. Karakterin olmadığı yerde,<br />ne büyük sanatçı, ne de büyük mücadele adamı vardır. Orada var olan, zamanın yok ettiği,<br />içleri boş yaratıklardır. Bütün mesele, büyük görünmek değil, gerçekten büyük olmaktır.<br />*Beethoven*

• Değerli meslektaşım Özgür beyin görüşlerine saygı duymakla birlikte;Verilen süre sonunda bitmez ise 15.000.TL dediği için,burada bir belirsizlik sözkonusu,müteahhit süresinde bitirebilir de bitirmeyebilirde,o yüzden 15.bin.TL nin kesinlik kazanmadığı için mahraha katılmaması gerektiğini düşünüyorum.Zaten Özgür beyin değindiği genelge incelendiğinde o anlaşılıyor.Diğer arkadaşların görüşlerini merak ediyorum.

15.000 TL. ve yapılan masraflar diye geçen kısım matraha katılmaz çünkü bitip bitmeyeceği belli değil.

• Arkadaşlar;

aramızda 5.000 TL nin lafımı olur, ;D

aynen,

*İnsanlar arasında iyilikten başka hiçbir üstünlük kabul etmem. Karakterin olmadığı yerde,<br />ne büyük sanatçı, ne de büyük mücadele adamı vardır. Orada var olan, zamanın yok ettiği,<br />içleri boş yaratıklardır. Bütün mesele, büyük görünmek değil, gerçekten büyük olmaktır.<br />*Beethoven*

• 1-Emlak beyan değeri 160.000,00 TL
    2-Sözleşmeden çayma tazminatı 150.000,00 TL ve o güne kadar inşaata yapılan masraflar

İbrahim beye katılıyorum Harç sözleşme bedelinden damga yüksek olandan.

• 1-Emlak beyan değeri 160.000,00 TL

İbrahim beye katılıyorum Harç sözleşme bedelinden damga yüksek olandan.

:)İyidir.