Araç satışı akdedilme saati

• Arkadaşlar,
    At üstünde kunduz dalarmı, bazen dalıyor işte. :)

Ara sıra büyükşehirlerin( istanbul vs) icra müdürlüklerinden ..... tarihli........plakalı aracın satış akdedilme saatinin bildirilmesi hakkında yazı geliyor.
    Yazı geldikçe ürpermeye başladım. Neden mi?
    Satış akdi ya öğlen arasındaki bir saate rastlar ise, yada o çevrenin resmi kurumlarının mesai bitimindeki saate rastlar ise, Ne olacak?
    Yani demek istediğim dikkat etmek gerekiyor.!!! saat 5 buçuk 6 ya kadar sistem izin veriyor dememeli.

• Öğlen 12 ve akşam 17 den sonra biz Noterlik olarak satış yapmıyoruz.Doğrusu da bu galiba.

• 1. si madem ki öğlen arasında veyahut mesai saatini biraz geçmesi anlamında sıkıntı olmasası gerekir diye düşünüyorum, sonuç olarak işleme başlanmış ama bir aksilik nedeniyle işlemin onaylanması gecikmiş olabilir. 2. si bu araç satışlarında saat olayına nerden bakıyorsunuz öğrenebilirmiyim? ne sözleşmede ne de tescil belgesinde saat yazmıyor...

• 1. si madem ki öğlen arasında veyahut mesai saatini biraz geçmesi anlamında sıkıntı olmasası gerekir diye düşünüyorum, sonuç olarak işleme başlanmış ama bir aksilik nedeniyle işlemin onaylanması gecikmiş olabilir. 2. si bu araç satışlarında saat olayına nerden bakıyorsunuz öğrenebilirmiyim? ne sözleşmede ne de tescil belgesinde saat yazmıyor...

Tatlım, asbis referans no.da tarihten sonra saat yazıyor.

Noterler birliğine bir üst yazı yazarak faks çekiyoruz. Noterler Birliğide Emniyet Genel Müdürlüğünden istiyor. gelen cevaba göre , gerekli cevabı yazıyoruz.

• Noterler birliğine bir üst yazı yazarak faks çekiyoruz. Noterler Birliğide Emniyet Genel Müdürlüğünden istiyor. gelen cevaba göre , gerekli cevabı yazıyoruz.

Bende zamanında biri sormuştu bu soruyu aradım taradım bulamadım, o emniyetin sisteminde belli olur mutlaka deyip göndermiştim :D

• Benim anlamadığım öğlen arası satışı yapsam ne olur , akşam 6 da yapsam ne olur, sistem izin verdiği sürece yaparım. rehin,haciz,trafik cezası varsa düşsün sisteme banane. Elimdeki iş ne zaman biterse o zaman çıkarım saat 12 yada 5 olduğunda tıp deyip milleti dışarı atamayız.Birşey olmaz adem abi..

• Benim anlamadığım öğlen arası satışı yapsam ne olur , akşam 6 da yapsam ne olur, sistem izin verdiği sürece yaparım. rehin,haciz,trafik cezası varsa düşsün sisteme banane. Elimdeki iş ne zaman biterse o zaman çıkarım saat 12 yada 5 olduğunda tıp deyip milleti dışarı atamayız.Birşey olmaz adem abi..

Evet madem öyle o zaman suç yapanda değil yaptıran (sistem) da :D

Yasalar af edermi? Alicim. bakarsın millette bizi dışarı atabilir belki?

• Arkadaşlar,
    At üstünde kunduz dalarmı, bazen dalıyor işte.

Adem bey yine çok ince bir konuya temas etmiş,icra müd.leri filan önemli değil savcılık incelemeye görsün...

uyarı için tşk.ler....

*İnsanlar arasında iyilikten başka hiçbir üstünlük kabul etmem. Karakterin olmadığı yerde,<br />ne büyük sanatçı, ne de büyük mücadele adamı vardır. Orada var olan, zamanın yok ettiği,<br />içleri boş yaratıklardır. Bütün mesele, büyük görünmek değil, gerçekten büyük olmaktır.<br />*Beethoven*

• Arkadaşlar,
    At üstünde kunduz dalarmı, bazen dalıyor işte.

Adem bey yine çok ince bir konuya temas etmiş,icra müd.leri filan önemli değil savcılık incelemeye görsün...

uyarı için tşk.ler....

İbrahim bey, dediğiniz gibi gerçekten öyle, ben bu işin tam detayına girmedim. bu konudanda fazlada bahsetmedim. kimileri umursamıyor. harç damga ikmali değilki ikmal edesin, iade edesin.

hatırlarsınız eski bir genelgeler vardı, sendika üyelikleri ve istifaları öğle saatleri arasında yapılmaz diye, o eski işler şahide ispata bakar, şimdi bizim bahsetmiş olduğumuz konu saate yazıya bakar.

Söz uçar,yazı baki kalır hesabı. :)