Tansiyonum yükseliyor.

• Merhaba arkadaşlar,

Her Noterliğin daimi galerici müşterisi vardır, araç alımı, satışı, araç alımına, satımına ilişkin gerek galericilerin kendileri, gerekse galericilerin kendi müşterileri gelmektedir. gerekli kontrolleri yaptıktan sonra sürücü belgeleri ile işlem yapıyoruz.

İnsanoğlu unutarak yanına nüfus cüzdanını almayabilir, ama diğer kendini kanıtlayan sürücü belgesi (ehliyet vs. gibi) kimlikleri mevcuttur.

Zaman zaman müşterilerden aldığım duyumlara göre, Başka Noterlikler T.C.Nosu yazılı olmayan sürücü belgelerini, satışlarda, vekaletnamelerde kabül etmiyorlarmış mış. Burada ki konum, keyfi işmidir.?

2011/66 Sayılı Genel yazı neden çıkmışki o zaman..

• Adem abi, her zamanki gibi iyi niyetli, doğru, dürüst insanları tenzih ederek,

Bizim buralarda yaklaşık ayda 1 tane, sahte ehliyetle araç satışı yapılıyor, yapılan bütün işlemlerde ortak durum sahte ehliyet, bunlardan dolayı başımızın ağrısını, tansiyonumuzun yükselmesini siz düşünün, bu yüzdenki ehliyetlerde en ufak tereddüt ettiğimiz zaman işlemi yapmıyor, nüfus cüzdanını istiyoruz. Tabi bunu daha ileri götürüp hiçbir ehliyeti kabul etmeyenlerde var. Başa gelince yoğurdu bile korkarak üfleyerek yer olduk. Şimdi hata bizde mi, her fırsatı üçkağıt yapmak için kullanan sahtekarlarda mı?

• Adem bey üstadım;
    elbette ki yardımcı olmak, işi kolaylaştırmak ya da ZORA SÜRMEMEK gerek..
    Ancak, Murat bey'in de değindiği gibi, bu kadar titiz davranıldığı halde, bu kadar yoğun bir dolandırıcılık işlemiyle karşılaşılıyorsa çok daha titiz (!) davranmak icap etmez mi?

"Ağzıyla kuş tutsa da sevemediğim insanlar var benim! Bir de canımı okusa bile sevmekten vazgeçemediklerim.."

• Adem bey üstadım;
    elbette ki yardımcı olmak, işi kolaylaştırmak ya da ZORA SÜRMEMEK gerek..
    Ancak, Murat bey'in de değindiği gibi, bu kadar titiz davranıldığı halde, bu kadar yoğun bir dolandırıcılık işlemiyle karşılaşılıyorsa çok daha titiz (!) davranmak icap etmez mi?

:) :) Katılıyorum.

• Ben zaten ehliyet olayına sinirrrr oluyorum >:( özellikle tabiki çoğuk kesimin erkekler olduğu, ehliyet küçük kimliğe sığıyor kimlik sığmıyor, ehliyet de kimlik yerine geçiyor diye tavırlar gösterip 18 yasında çekilmis fotoğrafın yer aldığı ehliyetleri veriyorlar... bir sıkıntısı yoksa mecburen yapıyoruz tabi... ama ben onlara böyle bakıyorum >:(

• Ben zaten ehliyet olayına sinirrrr oluyorum >:( özellikle tabiki çoğuk kesimin erkekler olduğu, ehliyet küçük kimliğe sığıyor kimlik sığmıyor, ehliyet de kimlik yerine geçiyor diye tavırlar gösterip 18 yasında çekilmis fotoğrafın yer aldığı ehliyetleri veriyorlar... bir sıkıntısı yoksa mecburen yapıyoruz tabi... ama ben onlara böyle bakıyorum >:(

;D ;D ;D

• Adem abi her zamanki gibi yine farklı yere konu açmışın. Görüyorum ki yöneticilerimiz konuyu taşımaktan yorulmuş olsalar ki altına cevap bile verip taşımamayı tercih etmişler.

İş yine benim gibi ihtiyara kaldı. Konuyu taşıyorum ama birdaha olursa yazdığın mesajı silerim. Yeter yahu acı bize :)

• Adem abi her zamanki gibi yine farklı yere konu açmışın. Görüyorum ki yöneticilerimiz konuyu taşımaktan yorulmuş olsalar ki altına cevap bile verip taşımamayı tercih etmişler.

İş yine benim gibi ihtiyara kaldı. Konuyu taşıyorum ama birdaha olursa yazdığın mesajı silerim. Yeter yahu acı bize :)

Muharrem abi, çok görmeyiverin bari,

Harpten yeni çıktık daha.. biliyorsunuz. dimi.. bende size acıyorum. :)