dolandırıcılık

• pazartesi günü başımdan gecen olayı siz sevgili abilerim ve ablalarımla paylasmak istedim
    satış islemi yapmak icin noterliğimize müraacat eden 2 sahış ellerinde aynı gün yapılmıs vekaletnameyi bana verdiler sahısların sidresli tavırları aklımda soru işareti bıraktı ve vekaletin yapıldığı noterliğe aradım ve vekaletnameden teyit aldım sorun yok islem yapabilirsiniz cevabını aldım ama içim rahatlamadı ve satış vekaletnamesinde vekaleti veren sahış telefon numarasını yazmıs bende kendime ait telefonda arşive geçip vekaleti veren şahısı aradım böyle böyle bi durum var işlemi yapıyorum adam abi allah rızası için islem yapma ben geliyorum dedi telefonu kapattı bende hemen emniyeti aradım arşivden dışarı çıktığımda şahıslar yoktu vekaletname ile ortadan kaybolmuş bende o hızla aşağı indim o anda emniyetten arkadaslar geldi aşağıda satılacak arabayı gördüm ve polise gösterdim arabanın üzerindeki şahısı görmedim notere gelenlerin arasında yoktu ve emniyete söyledim bu araç diye arkadaslarda arac ve araç üzerindeki şahısı alıp noterliğimizden ayrıldı yarım saat sonra vekaleti veren cocuk geldi azilname yapmak için adam olayı anlattığında gerçektenn çok profesyonel sekilde yapılan bi dolandırıcılık olayının içinde olduğunu söyledim adamın ilk arabasıymış falan tesekkür etti aracını almak için emniyete gitti
    insan ister istemez inanın çok sidres yapıyor acaba doğrumu yaptım diye şunu söylemek istiyorum araç satış vekaletnamesi yaparken vekaleti veren şahsın numarasını yazmak çok mantıklı bundan sonra biz noterliğimizde bu yöntemi uygulayacağız
    saygılarımla

• Ömer beyciğim aslında göreviniz olmamakla birlikte bir anda sizde oluşan şüphe;insanlık duygularınızı kabartmış ve bir hukuksuzluğu doğmadan önlemişsiniz.Buraya kadar herşey çok güel Ancak...her zaman bugibi durumlarda farklı şeylerde gelişebilir,hukuksuzluğa sebebiyet vermek isteyen pisikopatlarla durup dururken başınaza iş alırsınız.Ne güzel teyit almışsınız,vekaletname verene işlemin yapılıp yapılmadığını ihbar etme gibi bir vazifemiz yok.Selam ve sevgilerimle.

• Ben bizzat sahte kimlik ile, hem araç satış vekaleti hem de o vekalete istinaden araç satış işlemi gerçekleştirdim.

Yeni sistemde olması nedeniyle, KPS bilgileri birebir kimlikle aynı, asbis bilgileri ile de bire bir aynı..

Ama adam rent a car arabasını kiralamış X isimli ehliyet ile, daha sonra ruhsat sahibinin kimliği ile hem vekalet, vekalete istinaden hem satış..
    Daha sonra da Y ismi ile ceza evinde karşıma çıktı..

Yani adamlar organize çalışıyorlar abi. Bir kişi 3 kimlik..
    Savcılık en son yakalandığı ismin aile kaydını çıkartıp, bu şahsı bizzat yakınlarına teyit ettirerek kimliğini doğrulayacaklardı..

Allah Korusun.

"Ağzıyla kuş tutsa da sevemediğim insanlar var benim! Bir de canımı okusa bile sevmekten vazgeçemediklerim.."

• Paylaşım için teşekkür ederim.

Vukuatlı kişi her zaman, kendini belli eder dibil dibil dibilder,
    Sabah erken gelen işten, akşam geç gelen işten biraz şüphelen,

Kişinin ilk yaptığı hata biraz saflığına gelmiştir, nasıratları bağlanmıştır.
    Olur!! insanlık hali, insan hata yapabilir,

Hata olsun, kaza olsun, bir derstir, öğretmendir,
    Hatamı yaptık, ömür boyu derdini çekersin.
    Bir daha hata yapmamak kaydıyla.

Beni; yakınım veya dostumda kandırabilir, Amma içini bilemezsin. (Hayvanın alacası dışında, insanın alacası içinde) ;D

Dostu severim ammaa, düşman da işime yarar,
    Dostlar gücümü gösterir, düşmanlarda ödevimi,