KARAR DEFTERLERİ

• [size=3]Limited şirketlerin Ortaklar Kurulu Karar defterleri Genel Kurul Toplantı ve Müzakere defteri olarak kullanılabiliyor.[/size]
    [size=3]Genel Kurul Toplantı ve Müzakere defteri izleyen hesap dönemlerinde açılış onayı yapılmaksızın kullanılabilir.[/size]
    [size=3]Şimdi, evvelden beri kullanılmakta olan Genel Kurul Toplantı ve Müzakere defterine, bu yıl 1 Nisan tarihinde (bilgi için: Mart ayının son günü tatil gününe rastlıyordu) GÖRÜLDÜ yapılmış. [/size]
    [size=3]Bu defter kapatılmış oluyor mu? Bu tarihten sonra bu deftere bilgi işlenebilir mi? Yapıştırılan kararlardan örnek yapılır mı?[/size]

• :) :) Aslında "görülmüştür" lafı muğlak bir ifade olarak geliyor bana zira noter tarafından " görülmüştür "onayı yapılan bir deftere tekrar devam etmenin bir sakıncası olmamalı tabi bu benim düşüncem.
    Ama bir deftere "işbu karar defteri veya neyse şu sayfada kapatılmıştır" denildiği zaman kesin bir ifade olup artık bu deftere devam etmemek lazımdır.Bu net bir ifadedir.
    !!!!Keşke buna tam bir açıklama getirselerdi. Ticaret kanununa bakıyorum "görülmüştür-kapatılmıştır veya tersi kapatılmıştır-görülmüştür" ifadeleri mevcut.Herkese kolaylıklar diliyorum.

• :) :) Aslında "görülmüştür" lafı muğlak bir ifade olarak geliyor bana zira noter tarafından " görülmüştür "onayı yapılan bir deftere tekrar devam etmenin bir sakıncası olmamalı tabi bu benim düşüncem.
    Ama bir deftere "işbu karar defteri veya neyse şu sayfada kapatılmıştır" denildiği zaman kesin bir ifade olup artık bu deftere devam etmemek lazımdır.Bu net bir ifadedir.
    !!!!Keşke buna tam bir açıklama getirselerdi. Ticaret kanununa bakıyorum "görülmüştür-kapatılmıştır veya tersi kapatılmıştır-görülmüştür" ifadeleri mevcut.Herkese kolaylıklar diliyorum.

Cabir abi aynen öyle, size katılıyorum. uygulamayı yapmayan kanun veya yönetmelik çıkarırsa öyle olur, don lastiği gibi uzar gider. ;D

• sonuç olarak ilgililere yeni karar defteri tasdikledik. ve yeni deftere yapıştırılmış kararı onayladık. bundan sonraki yıllar için her dönem için yeni karar defteri tasdikllettirmeleri gerektiğini söyledik.