NOTER PERSONEL İZNİ

• II-YILLIK ÜCRETLİ İZİN SÜRELERİ
    Hizmet süresi;
    a) 1 - 5 yıl arası olanlar 14 işgünü,
    b) 6 - 14 yıl arası olanlar 20 işgünü,
    c) 15 yıl ve daha fazla olanlar 26 işgünü

------------------------------------------------------------------------

......NOTERLİĞİ’NE

..... yılı iznime mahsuben ..... günlük yıllık iznimi ........ tarihinden itibaren kullanmak istiyorum;
    Bilgi ve gereği saygı ile arz olunur. ...../..../2013

AD SOYAD

İZİN BAŞLANGIÇ TARİHİ :
    GÖREVE BAŞLAYACAĞI TARİH :

O N A Y
    NOTER

NOTERLİK KANUNU YÖNETMELİĞİ
    Personelin izninde uygulanacak kurallar

Madde 18 - Yıllık izinler, noterlik dairesini işlerini aksatmayacak şekilde başkatip tarafından her yılın Ocak ayında düzenlenecek ve noter tarafından onaylanacak bir çizelgeye göre kullandırılır.

İzin talepleri, yazılı olarak başkatibe verilir. İzin için müracaat etmeyen katipler ve hizmetliler noter tarafından tayin edilecek günde iznini kullanmak zorundadır.

Taleplerin aynı zamana rastlaması halinde veya iş durumuna göre noterin yapacağı tertibe, ilgili katip ve hizmetli uymak zorundadır. Noter katiplerinin yıllık izinleri İş Kanunu ve bu yönetmelik gereğince tutulacak deftere kaydolunur. Ayrıca her katibin ve hizmetlinin izne başlama ve bitirme tarihleri özel dosyasına konulmak üzere noter odasına bildirilir.

• izinlerle ilgili yazılacak çok şey var ama .... kullanamadığımız izinler için izin parası alamıyoruz ve izinlerimiz kalıyo bunun için birşey yapılabilir mi? Biliyorum yapılamaz noterin vicdanına kalmış, noterleri vicdanlı olmaya davet ediyorum.