KADİR GECENİZ MÜBAREK OLSUN

• [size=6px][/size][size=medium]Kadir Gecesi bu gece bin aydan daha hayırlıdır,Kadir Gecesi'nin önemi ise bu gecenin sadece Peygamber efendimizin ümmetine ait olmasıdır.

Kadir Gecesi okunacak dualar ve kılınacak olan namaz ile bu gecede yapılan ibadet 4 bin yıllık ibadete eşdeğerdir.

Kadir Gecesi'nin hangi gün olduğu aslında kesin olarak bilinmez, Ramazan ayının son 10 gününde aranması gerekir.Kadir Gecesi ile ilgili hadisler ve İslam alimlerinin yorumları bu gecenin özelalametleri ve belirtileri olduğu yönündedir.

[/size][color=rgb(77, 78, 83)][size=medium]Kadir Gecesi okunacak dualar için İslam alimleri Kadir Suresi'nin okunmasını öneriyor. Bunun yanında bir de Peygamber efendimizin okuduğu Kadir duası bulunuyor. Dileklerin kabul olduğu Kadir Gecesi okunacak duaları Türkçe mealleriyle internethaber.com sitesi sizin için derledi.

[/size][/color][color=rgb(255, 0, 0)]KADİR GECESİ DUASI PEYGAMBERİMİZİN OKUDUĞU[/color][color=rgb(77, 78, 83)]

Kadir duası :
    - Allahümme inneke afüvvün kerîmün tuhibbül afve fa'fü anni. (Allah'ım sen affedicisin, affı seversin, beni affeyle.)

[/color][color=rgb(255, 0, 0)]KADİR GECESİ DUASI TÜRKÇE MANASI[/color][color=rgb(77, 78, 83)]

Kadir Gecesi duasının manası :
    -'Ya Rabbi, sen affedicisin, kerîmsin, affı seversin, beni de affeyle) demektir.[/color][color=rgb(255, 0, 0)]KADİR GECESİ OKUNACAK KADİR SURESİ[/color][color=rgb(51, 68, 102)]

Kadir gecesinde, bir kez Kadir suresini okumak, başka zamanda Kur’an-ı kerimi hatim etmekten daha sevaptır.
    Bismillahirrahmanirrahim
    İnnê enzelnâhü fî leyletilkadr
    Ve mê edrâke mâ leyletülkadr
    Leyletülkadri hayrüm min elfi şehr
    Tenezzelülmelâiketü verrûhu fîyhâ bi’izni rabbihim min külli emr
    Selêmün hiye hattâ matla ıl fecr

TÜM İSLAM ALEMİNİN VE MESLEKTAŞLARIMIN KADİR GECESİ MÜBAREK OLSUN HAYIRLARA VESİLE OLUR İNŞALLAH[/color]

<p>"İNSANİ YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN"</p>

Mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenleyen VERDELENTEL ().