VEKALET HK. ACİL.

• • İpoteğin Vekaleten Tesisi:
    “T.C. Ziraat Bankası A.Ş Şubesinden, nam ve hesabıma
    aldığım/alacağım krediye/vekilin kendi nam ve hesabına alacağı krediye/3. kişiler nam ve hesabına alınacak krediye teminat olarak malik ve mutasarrıfı bulunduğum
    ..................................... kain ve................................ hudutlarıyla sınırlı ..................................
    ada nXX.fr. parsel no’lu,.... [size=4pt]>.Q[/size] m2 alanlı parça taşınmaz
    malımı/mallanmı, dilediği bedellerle mezkur Banka lehine 1. Derece veya serbest dereceden yararlanmak kaydıyla müteakip derecede ipotek etmeye, ipotekle ilgili bütün işlemleri yapmaya, gerektiği taktirde ipotek baki kalmak kaydıyla borcu yeniden yapılandırmaya ve yeniden yapılandırmaya ilişkin sözleşmeleri imzaya Bay/Bayan
    ................................................. ’yı nasb ve tayin ve gereken bütün işlemleri ifaya mezun ve
    yetkili kıldığımı ve rehnin paraya çevrilmesine ilişkin kovuşturmada bu vekalet hükmüne müsteniden Bankaca vekilime yapılacak her nevi tebligatın bana yapılmış gibi hakkımda hüküm ifade edeceğini ve vekilimi bu vekaletten azlettiğim taktirde azil keyfiyetini Bankanın ilgili Şubesine resmen ve yazılı olarak ihbar etmedikçe vekalet hükmünün baki kalacağını beyan ederim.
    Kullanılacak kredi İle ilgili Banka lehine beni temsilen rehin/ipotek, veren sıfatiyle imza atmaya yetkili olması yanmda, gerektiğinde Genel Kredi Sözleşmesine kefaleten imza atmaya vekil tayin ettim.

[align=left]

[/t][/l][/t] Kefalet Türü :............ (el yazısı ile “Müteselsil Kefil” yazılacak)
    Kefalet Tarihi:............. (el yazısı ile yazılacak)
    Kefalet Tutan :.............. (el yazısı ile yazılacak)
    altı çizili kısımları ilgili banka müdürü vekaletnamenin imza alanına ilgilinin el yazısı ile yazılması talep ediyor bunu yapabilirmiyiz.
  • 6098 sayılı Kanunun 583 üncü maddesinin birinci fıkrası ile; "Kefalet Sözleşmesi, yazılı şekilde yapılmadıkça ve kefilin sorumlu olacağı azami miktar ile kefalet tarihi b ELirtilmedikçe geçerli olmaz. Kefilin, sorumlu olduğu azami miktarı, kefalet tarihini ve mütes ELsil kefil olması durumunda, bu sıfatla veya bu anlama g ELen herhangi bir ifadeyle yükümlülük altına girdiğini kefalet sözleşmesinde kendi EL yazısı ile b ELirtmesi şarttır." 2013/18 nolu genel yazı