REHİNLİ ARAÇ SATIŞI

• Değerli meslektaşlarım,
    Üzerinde rehin bulunan araç, rehin şerhini koyan ilgilinin muvafakatı ile satılmak isteniyor.
    1-alınan muvafakat trafikte dosyasına işlendi
    2-satışı muvafakatli satış olarak işaretliyorum, fakat araç rehinlidir. satılamaz uyarısı alıyorum ve ekranda araçla ilgili hiç bir bilgi görmüyorum.

acaba bu rehinli araç, rehinli olarak nasıl satılacak.
    bilen arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum.
    Saygılarımla.

• bence trafik onu sisteme geçememiştir. trafiğin onu sisteme geçmesi gerekir. Bizdede olmuştu trafik memuru sisteme nasıl eklendiğini unuttuğundan yanlış yapmış daha sonra başka bir trafik şubesine sorup tekrar yaptığında sistemde muvafakat görünmüştü.Yani trafikten kaynaklanan bir durum

• Ş Trafik Tescil şubesinde görevli memurlarca muvafakatın işlenmesinde izlenecek yol:

Ş 1) Emniyetin POLNET 2 programında "Muvafakat İşlemleri" menüsüne girildikten sonra,

Ş "Muvafakat Ekle" seçeneğinden araç plakası ile sorgulama yapılacaktır.

Ş 2) Ekrana araç üzerindeki rehin veya diğer takyidatlar gelmektedir.

Ş ) Bu takyidatlardan hangisine muvafakat eklenecekse ilgili kayıt seçilecektir.

Ş 4) Muvafakat eklenirken "SAHİP DEĞİŞİKLİĞİ" seçeneği işaretlenecek ve muvafakat veren kişi gerçek kişi ise sadece "T.C. kimlik numarası", tüzel kişi ise sadece "Vergi No" girilecektir.

Ş Muvafakatı düzenleyen noterlik, vergi numarası, tarih ve yevmiye gibi başka fazladan hiçbir bilgi girilmeyecektir. diğer bilgi alanları boş bırakılacaktır.

Ş 5) Sadece muvafakat veren kişinin "T.C. KİMLİK NUMARASI veya VERGİ NO" ve "SAHİP DEĞİŞİKLİĞİ" seçeneği ile işlem kayıt edilecektir.

• Değerli meslektaşlarım bir bilgi daha paylaşmak istiyorum eğer kullanılan kredi 24 Eylül 2010 tarihinden sonra verildi ise bu rehni banka kendisi sistemden kaldırmaya yetkili, bu tür bir rehin için trafik tescil muvafakatname girişi yapamamaktadır, yapılan muvafakatı işleme yetkiside bankaya ait ilgililer muvafakatı bankaya işlettikten sonra satış işlemini yapmak gerekmektedir, selam ve dua ile...

<p>İNSANDA YOKSA EDEP... NEYLESİN MEDRESE NEYLESİN MEKTEP... OKUSA ALİM OLSA MERKEP... BAK YİNE MERKEP YİNE MERKEP...</p>

Mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenleyen Metin ÇELİK ().

• 01.05.2010 tarihinden sonra bankalar tarafından konulan rehinler için
    muvafakatı banka kendi sisiteminden işliyor trafikle bir ilgisi kalmadı artık
    belki sorun bankadan kaynaklanayodur bir bankayla görüşsünler