2/B ARAZİLERİ İLGE İLGİLİ VEKALETNAME

• Sayın Meslektaşlarım,
    şuan revaçta olan/olacak 2/B arazileri ile ilgili vekaletname hazırlayan arkadaşlarımızın bu vekalename örneklerini burada yayınlamalarını rica ediyorum.
    Saygılarımla.

• Altıntaş Noterliği Başkatibi, Sayın Umut Ekici'nin hazırlamış olduğu vekaletname örneğidir.

Bilcümle muris ve murisi evvellerimin vuku vefatları ile banada doğrudan doğruya veya diğr vereseler meyanında irsen ve teselsülen intikali ve tescili lazım gelen veya gelmiş olan T.C Hudutları dahilindeki bilcümle gayrimenküllerdeki miras mülkiyet hak ve hisselerim ile ilgili olarak 6292 sayılı Kanun Gereğince (Orman Köylülerinin Kalkınmalarının Desteklenmesi ve Hazine Adına Orman Sınırları Dışına çıkartılan Yerlerin Değerlendirilmesi ile Hazineye Ait Tarım Arazilerinin Satışı Hakkındaki kanuna dair hükümler gereğince ) adıma intikal eden veya edecek gayrimenküllerdeki hisselerimden dolayı dilediğine bedelli veya bedelsiz tamamını veya dilediği kadaar ksımlarının muıvafakat yoluyla devrine dair muvafakatnameler akt ve imözalamaya taahhütname beyannameler imzalamaya ilgili resmi kurumlara müracatlarda bulunmaya devir alacak şahsın kendi adına tesciline dair muvafakat ve beyannameler akt ve imzalamaya noterlikde düzenlenecek muvafakatnameleri akt ve imzalamaya ilgili kanun kapsamında gerek adıma bu şekil ile gayrimenküller almaya gerekse hissedarı bulunduğum veya bulunacağım gayrimenbküllerdeki hsiselerim ile ilgili oalrak devir almak isteyenlere devretmeye hülasa yukarıda yazılı hususlarda tarafımı son dereceye kadar temsil ve ilzama gereğinde bu yetkilerin bir kısmı veya tamamı ile başkalarınıda tevkil teşrik ve azle mezun ve yetkili olmak üzere

Beni kötü biri olarak hatırlamanızın hiç sakıncası yok..!<br />Bana en çok iyi biri olduğumda zarar verdiniz...

• . İlçesi, bilcümle mahalle ve köyleri hudutları dahilinde bulunan Maliye Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü'nün satmakta olduğu 2-B yasası olarak bilinen orman vasfını yitirmiş alanların hak sahiplerine satışına izin veren yasa gereğin...ce ilgili kurum ve kuruluşlara başvuru yapmaya, 2B'ye tabi olan taşınmazlara ait işlemler için Orman Bakanlıkları, Maliye Bakanlığı, Tapu Müdürlükleri, Tapu Kadastro Müdürlükleri, İmar Müdürlükleri, Belediyeler vs.bilçümle kamu kurum ve kuruluşlarından gerekli izinleri almaya, muvafakat ve taahhütlerde bulunmaya, noterliklerde yapılan muvafakat ve taahhütleri tanzim ve imzalamaya, dilekçeler ve formlar vermeye, teminat vs. gerekli bedelleri yatırmaya, makbuzlarnı almaya, bedeller yatırıldığına dair makbuz ve belgeler sunmaya, adıma taksitlendirme yapmaya,sözleşmelerini imzalamaya, bu işlemlere ait tüm evrak ve belgeleri imzalamaya, teslim ve tesellüme, fazla yatırılanları geri almaya, ahzu kabza, sulh ve ibraya, yukarıda yazılan taşınmazdaki maliye hazine hissesini uygulanacak yasa gereğince adıma satın almaya, adıma tapuda intikal ettirmeye, kayıt ve tescil ettirmeye, tapu senedini teslim almaya, bu konularla ilgili ilgili kurumlarca istenecek olan her türlü taahhütname,muvafakatnameleri tanzim ve imza edip sunmaya,velhasılı yukarıda yazılı konular ile ilgili olarak yapıllması gereken tüm işlemleri adıma takip ve neticelendirmeye..

bir örnekte benden olsun :) :)

• Raziye hanım sizin paylaştığınız örnek (bizim bulunduğumuz yöreye göre) daha makbule geçecek..

Malum Söke, pek çok il ve ilçeden gelen insanların yelemiş yeri.
    Paylaşım için teşekkürler..

&quot;Ağzıyla kuş tutsa da sevemediğim insanlar var benim! Bir de canımı okusa bile sevmekten vazgeçemediklerim..&quot;

• Raziye hanım sizin paylaştığınız örnek (bizim bulunduğumuz yöreye göre) daha makbule geçecek..

Malum Söke, pek çok il ve ilçeden gelen insanların yerleşim yeri.
    Paylaşım için teşekkürler..

Yani;
    Kendi adlarına çıkmış hazine arazilerinin kendi adlarına alınması için, muvafakat değil de, buna benzer vekalet isterler.. O bakımdan yani.. ;D

&quot;Ağzıyla kuş tutsa da sevemediğim insanlar var benim! Bir de canımı okusa bile sevmekten vazgeçemediklerim..&quot;

• DÜZENLEME ŞEKLİNDE VEKALETNAME
    İkibinoniki yılı Temmuz ayının dokuzuncu günü 09.07.2012
    Aşağıda mühür ve imzası bulunan ben ANTALYA/KEMER 1. NOTERİ GAMZE ŞENKARDEŞ Vekili İmzaya Yetkili Başkatip ÖZGÜR İLTAŞ DÖRTYOL CAD.ALPASAR ÇAR. NO:14 KEMER/ANTALYA adresindeki dairemde görev yaparken yanıma gelen ve gösterdiği .............................
    ................................................
    ........................................................................
    ....................................................., bir vekaletname düzenlenmesini istedi.

Kendisini yukarıda yazılı belge ile tanıdığım gibi bu işlemi yapma yeteneğinin bulunduğunu ve okur yazar olduğunu anladım.

Bunun üzerine ilgili .............. şu suretle söze başladı:“19/04/2012 tarih ve 6292 sayılı Orman Kanunu 2/B maddesi kapsamında orman sınırları dışına çıkartılan veya orman alanı kapsamında kalmış olan, ........ İli, ..... İlçesi, ..... Köyü hudutları dahilinde bulunan taşınmazlarımla ilgili olarak; 6292 sayılı kanun hükümleri gereğince, Maliye, Orman, Tapu ve Kadastro teşkilatları ile diğer ilgili tüm kamu kurum ve kuruluşları ile Danışmanlık firmaları nezdinde işlerimi takip etmeye ve yine adıma, resmi ve özel mercilere yapılacak harç, vergi ve resim gibi tüm ödemeleri yapmaya, tapu kaydı ve tüm belge ve bilgileri adıma almaya, teslim tesellüme, mezun ve yetkili olmak üzere ....................................... tarafımdan vekil tayin edildi." diye sözlerini bitirdi.

Yazılan bu tutanak okuması için kendisine verildi. Okudu Yazılanların gerçek isteği olduğunu beyan etmesi üzerine ilgili ve tarafımdan imzalandı, mühürlendi.İkibinoniki yılı Temmuz ayının dokuzuncu günü 09.07.2012

VEKİL EDEN

Beni kötü biri olarak hatırlamanızın hiç sakıncası yok..!<br />Bana en çok iyi biri olduğumda zarar verdiniz...