muvafakat

• mirasçılar aralarından birinin mahkemede dava açması için muvafakat verecekler, böyle bir muvafakat yapılabilirmi, yada mhkemeye bizzat gidip kendilerimi beyan edecekler, (mahkemeye mirasçıların hepsinin birden dava açması gerekli imiş, eğer aralarından birine muvafakat verirlerse, tek kişi dava acabilirmiş)

• Sena hanım,
    Muvafakatı bilmiyorum da
    muvafakat yerine ya avukata vekalet versinler,
    Ya da mirasçılardan birine dava vekaleti..

Böyle daha iyi olmaz mı?

"Ağzıyla kuş tutsa da sevemediğim insanlar var benim! Bir de canımı okusa bile sevmekten vazgeçemediklerim.."

• Tanju bey aynısını yazacaktım,ağzımdan aldınız,
    sena hanım muvafakatname bir işlerine yaramaz,size durumu izah edememişler,kavram karışıklığı yaratıp,kafanızı karıştırmış olabilirler,ha muvafakatname yazılamazmı?

......Adımıza .....Mahkemesine dava açmaya,....TC Kimliknolu....
    adına muvafakat ederiz.

elbette yazılır,ancak bir işlerine yarayacağını pek sanmıyorum.İşin doğrusu vekaletname düzenlemek.

*İnsanlar arasında iyilikten başka hiçbir üstünlük kabul etmem. Karakterin olmadığı yerde,<br />ne büyük sanatçı, ne de büyük mücadele adamı vardır. Orada var olan, zamanın yok ettiği,<br />içleri boş yaratıklardır. Bütün mesele, büyük görünmek değil, gerçekten büyük olmaktır.<br />*Beethoven*

• Yazımnetteki örnekler sena hanım, işinize yarar mı bilmiyorum...

MUVAFAKATNAME

(Muris adına açılmış olan, devam etmekte olan bir dava için muvafakatname bu)

[]'ın, [] Mahkemesi'nin, [] Nolu Dosyasında görülmekte olan, [] davasını, adıma takip etmesine, bu dava nedeniyle Türkiye Cumhuriyeti mahkemeleri ve meclislerinin her sınıf ve derecesinde beni temsil etmesine, evrakları tebliğ ve tebellüğ etmesine, ahzu kabza, sulh ve ibra, davadan feragate feragatı davayı kabul etmesine, yeminin reddi veya kabulünde bulunmasına, rıza ve muvafakat ederim.

Bir de şu şekilde gayrimenkulün tescili ile ilgili bir dava muvafakatı var

MUVAFAKATNAME

[] Asliye Hukuk Mahkemesinde devam eden [] esas sayılı davanın konusunu oluşturan taşınmazlar üzerindeki hak ve hisselerimin tamamını davacı [] oğlu, [] doğumlu, [] adına tapuya tescil edilmesine rıza ve muvafakatımın bulunduğunu beyan ve kabul ederim.

• Değerli meslektaşım;
    ......Mahkemesinde.......esas sayılı dosya ile......tarafından açılan davaya rıza ve muvafakatimin olduğunu beyan ederim."şeklinde muvafakatname yapılabilir avukatınız doğru talepte bulunmuş ama siz anlıyamamışsınız"Selamlar.

• Değerli meslektaşım;
    ......Mahkemesinde.......esas sayılı dosya ile......tarafından açılan davaya rıza ve muvafakatimin olduğunu beyan ederim."şeklinde muvafakatname yapılabilir avukatınız doğru talepte bulunmuş ama siz anlıyamamışsınız"Selamlar.

Yani dava açmak için değil, açılmış dava ya dair muvafakatname..
    ;)

&quot;Ağzıyla kuş tutsa da sevemediğim insanlar var benim! Bir de canımı okusa bile sevmekten vazgeçemediklerim..&quot;

• Değerli meslektaşım;

evet abi ben yanlış anlamışım, tekrar görüştüm sizin dediğiniz gibi bir muvafakat düzenlemek gerekiyor, teşekkür ederim. Gülay Hanım'da daha geniş içerikli bir örnek yazmış ayrıca onada teşekkür ederim , Tanju, sema ve ibrahim arkadaşlarada teşekkür ederim :)

• evet abi ben yanlış anlamışım, tekrar görüştüm sizin dediğiniz gibi bir muvafakat düzenlemek gerekiyor, teşekkür ederim. Gülay Hanım'da daha geniş içerikli bir örnek yazmış ayrıca onada teşekkür ederim , Tanju, sema ve ibrahim arkadaşlarada teşekkür ederim :)

senacım bende sana teşekkür ederim. bende böyle bir işlem hiç yapmamıştım ve de bilmiyordum. sayende öğrendim. slmlar.. :)