SAKIN YOL ÜCRETİ ALMAYI İHMAL ETMEYİN!

• Mesajı yeni okudum..öncelikle büyükgeçmiş olsun.. :( ve de dilerim ki sizi sıkıntıya sokacak üzecek sonuç yaşamazsınız..1-evrakta sahtecilik kavramı ile sizin an lattığınız örtüşmez..2-bu durum bir defalık bir işlemi mi kapsamakta... süreklilik mi arzediyor? 3- yazdıklarından anlayabildiğim kadarıyla ancak VUK hükümlerine göre bir yorum olabilir mi ..vergi zayiine sebep olmak gibi. 3-haksız rekabet olarak da değerlendirilmiştir.

• YA ARKADAŞLAR SONUÇTA YOL ÜCRETİ NOTERLİĞİMİZE KALIYO ALINIP ALINMAMASI NOTERE KALMIŞ ASLINDA. NOTERİN ZARARI. BENDE VEKİL DÖNEMİNDE YANLIŞLIKLA YOL ÜCRETİ ALDIM SONUÇTA KENDİ CEBİME GİRMEDİ. HEPİMİZ HATALAR YAPIYORUZ.NOTERLİKTE ÇALIŞIPTA HATA YAPMADIM DİYEN YALAN SÖYLEMİŞ OLUR.AMA OLAYIN C.SAVCILIĞINA KADAR GİTTİĞİNE GERÇEKTEN ÜZÜLDÜM YA SONUÇTA SAHTE EVRAK DEĞİL, NASIL BÖYLE BİR SUÇLAMA OLABİLİR.SONUÇTAN BİZİ HABERDAR EDİN MUHARREM BEYY

• Merhaba,

Arkadaşlar yaptığımız itirazlar ve gerekçeli sunumlar sonucu bu konudaki soruşturma Memur suçları bürosundan Kabahatler bürosuna yönlendirilmiş olup, hakkımda verilen karar " 1353 TL idari para cezası " olarak belirlenmiştir.

Ben bu karara çok sevindim. Nasıl olurda insan hakkında verilen cezaya sevinir derseniz ? idda edilen o hoş olmayan suçtan beraatim anlamına geldiği içindir.

Her birinize desteklerinizden ötürü ayrı ayrı teşekkür ederim. Bundan böyle bu hususta sorunu olanlara örnek kararımız bulunmaktadır :)

• Değerli meslekdaşım Dava çok çabuk sonuçlandı 1353 Tl.yi nereye yatırdınız,kararı kim verdi, biraz daha açıklayıcı bilgi alabilirmiyiz?

• T.C. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı Kabahatler Bürosu 27.12.2010 Karar No: 2010/4697 1512 Sayılı yasanın 50/3 ve 157/3 maddeleri delaletiyle 157/1. ilk maddesi gereğince Muharrem ŞEKER'in 1.353 TL idare para cezası ile cezalandırılmasına, ....

• Değerli meslekdaşım geçmiş olsun.Benim bir önerim var! bu miktarı uygun bulursanız meslekdaşlar olarak aramızda paylaşmak suretiyle ödemek isterim.Selamlar

• Çok değerli abim, çok çok teşekkür ederim. Fakat ben bu bedeli Noter'imizden tahsil ettim.
    Sonuç olarak ben onun emri ile oradaydım ve onun işini yaptım. Kendiside sağolsun hiç itiraz etmeden ödedi.

Allah daha büyük dert vermesin.. Çok çok sağol abi

• Sayın Admin kardeşim bütün bu okuduklarıma bakıyorum sadece gülüyorum. Nedeni ise bizleri yani katipleri düşürdükleri şu duruma. Senin davandan birşey çıkmaz, buna inan. Senin de dediğin gibi filler çarpışıyor çimenler eziliyor. Amma yine diyorum söylemeyede devam edicem. Bu mesleği öyle bir hale getirdiler ki. Artık çalışmak bile istemiyorum. Değerli TNB yetkilileri bu olup bitene elbette sessiz kalacak fakat, işin bilincede olan noterlerimiz neden sessiz kalıyorlar bunu hazmedemiyorum. Susmak neyi halletti ki bu olayı da halletsin. Satışlarda biz katipler kadar seslerini çıkaramadılar bakın noldu satışlar uçtu gitti. Ama cezası yine katiplere kesildi. Unutmasınlar bugün ezilen çimenler yarın daha gür çıkarlar. Sana Allah kolaylık versin

• Geçmiş olsun Muharrem bey gerçekten korumasız bir şekilde çalışmamızın yagane örneklerinden birisi bu "evrakta sahtecilik"suçlaması ise tamamen hayret verici bir olay üzülmeyin mutlak suretle beraatle sonuçlanır geçmiş olsun Allah kolaylık versin