Defter Tasdiği Tarih Aralığı

• Duygu hanım bizede bu ay içinde Yağlı Tahumlar Tarım Satış Kooperatifinin defterleri geldi. Özel hesap dönemi olduğu için eskiden yazıyorduk (01.08.2011-31.07.2012) bu yılki defterlerine yazamadım tarih aralığı giremediğim için 2011 yazdım. vergi dairesinde de sordum onlarda hesap dönemine içerisinde bulunduğumuz yılın yazılması gerektiğini söylediler. selamlar...

• Trakya Birliğin defterlerini bizde yaptık fakat ek bilgi kısmına dönemini yazdık biz. ( DÖNEMİ : 01.08.2011-31.07.2012) şeklinde.
    Meşruhat bilgisinde de çıkıyor zaten. Birlik illaki o dönemi görmek istiyordu. Hatta çorlu entegre tesislerin defterlerini bile biz yaptık. Çorludaki noter dönemi o şekilde yazamam ben demiş.
    Bence ek bilgi kısmına dönem bilgisi de yazılabilir.

&quot; Varsın olmasın hayatta her istediğimiz .<br />Biz olana &quot;Elhamdülillah&quot; olmayana da &quot;Eyvallah&quot; demesini biliriz.&quot;

• BU KADAR AYRINTILARDA TAKILMAYIN DERİM BENCE, OLUR GİDER, İŞİ AKIŞINA BIRAKALIM SONUÇ OLARAK HESAP DÖNEMLERİNİ TAKİP EDELİM...!

Hasan bey 3.sınıf noterlik olunca ister istemez ayrıntılarak takılmak zorunda oluyor arkadaşlar.

• Ayrıntıya takılan meslektaşlarımız değil, lafdan anlamayan, kafası basmayan bazı ilgililer sadece. İmkan derecesinde müşterinin istediğini yerine getiriyoruz sadece.

&quot; Varsın olmasın hayatta her istediğimiz .<br />Biz olana &quot;Elhamdülillah&quot; olmayana da &quot;Eyvallah&quot; demesini biliriz.&quot;

• Değerli meslektaşlarım aslında bir taraftan bakıldığında bu bir ayrıntı değil arz talep meselesi yukarıda arkadaşlarımızın bahsettiği kooperatifleride bizler gibi teftiş verdikleri müfettişleri bulunmakta dolayısı ile burada ince eleyip sık dokumaları bence gayet normal imkanlar derecesinde müşterilerin (ilgililerin) isteği yerine getrilmeye çalışılıyor ise buda bir istek ve yapılamayacak yerine getirilemeyecek bir istek değil ilgililerin burada talebi defter tasdik bulgu föyünde dönem aralığını görmek istemeleri ki gayettabi hakları olabilir neden olabilir teftişe tabi tutulduklarında müfettişlerine tarih aralığını gösterebilmek için ki bu defter tasdiki bilgi föyüne haricen daktilo veya kalemle yazılabilirmi ? bence yazalır maliye benden dönemini istemişmi istememiş ozaman yıl bazında maliyeye dönem bazında ilgiliye hizmet verdimmi ? verdim herkes mutlu ve mesut. Selam ve kolaylıklar...