ARAÇ SATIŞI

• ARKADAŞLAR ARAÇ SATIŞLARINDA İLGİLİYE SORDUĞUMUZ SATIŞ BEDELİNİ,KASKO BEDELİNE GÖRE NASIL ALIYORUZ İLGİLİ SATIŞ BEDELİ İLE KASKO BEDELİ ARASINDA ÇOK FARK VARSA BEYAN ETTİĞİ RAKAM BUNU NASIL HESAPLIYORUZ?

• ne söylerse yaz sende, onun beyanı sonuçta seni bağlamaz...

&quot; Varsın olmasın hayatta her istediğimiz .<br />Biz olana &quot;Elhamdülillah&quot; olmayana da &quot;Eyvallah&quot; demesini biliriz.&quot;

• İlgiliye soruyorum;
    Satış Beyan değerini yazmam gerekiyor, Aracın kasko değeri şu kadar. Satış beyan değeri belirtirseniz o rakamı, belirtmezseniz, kasko değerini satış beyan değeri olarak yazacağım. Ne dersiniz ?" :D
    Duruma göre de hareket ediyorum.

Dip not: Şirket adına tescille araçların satılması halinde, şirketlerin fatura kesmesi gerektiğinden ve kestiği fatura tutarı üzerinden KDV ödeyeceğiden, (genelde) kasko değerini öğrenip, kasko değerinin %25 altında bir değer gösterebiliyorlar.. Kasko değerinin daha altında bir rakam belirtirlerse vergi dairesi sorun çıkartıyormuş :D
    sonuçta Yener beyin dediği gibi :

ne söylerse yaz sende, onun beyanı sonuçta seni bağlamaz...

&quot;Ağzıyla kuş tutsa da sevemediğim insanlar var benim! Bir de canımı okusa bile sevmekten vazgeçemediklerim..&quot;