SÜRESİ GEÇMİŞ İMZA SİRKÜLERİ

• A.Ş. ADINA YETKİLİ 2004 YILINDA GENEL VEKALET VERMİŞ.ŞİRKET YETKİLİSİNİN YETKİ SÜRESİ ÜÇ YILDIR.YANİ 2007 YILINDA BİTMİŞ..ŞİMDİ BU VEKALETLE İŞLEM YAPMAYA DEVAM EDEBİLİRMİYİM. YOKSA YETKİ SÜRESİ BİTTİĞİ İÇİN YENİ BİR VEKALET Mİ HAZIRLAMASI GEREKİYOR...BU ARADA ŞİRKET YETKİLİDE DEĞİŞMİŞ OLABİLİR DİYE DÜŞÜNÜYORUM. CEVAPLARINIZI BEKLİYORUM.ŞİMDİDEN KATILAN ARKADAŞLARIMA TEŞEKKÜR EDERİM...

• Valla arkadaşım bildiğim kadarıyla vekaletname verildiğinde sirküler süresi bitmemiş, vekaletnamede azil edilmemiş ise o vekaletname ile işlem yapılabilir.Çünkü vekaleti veren tüzel kişilik yetkilisi değişse bile vekil o vekaletname ile azil edilmediği sürece işlem yapar diye düşünüyorum.

Sabır, suskunluk değil, işitilmeyen bir feryattır!....<br />Her kişinin değil, er kişinin harcıdır.

• T. Noterler Birliğinin 1999/26 sayılı Genelgesinde, anonim şirketlerde devamlılığın esas olduğu; şirketin amaç ve konusunun gerçekleşmesi için yönetim kurulu tarafından yetki verilen kişilerin bu yetkilerinin, yetki veren yönetim kurulunun değişimi sonucu yerine gelen yeni yönetim kurulu tarafından geri alınmadıkça hukuken geçerliliğini koruduğu ve bu nedenle, verilen yetki çerçevesinde hukuki işlemleri yaptırabilecekleri Noterlere duyurulmuştur.

Buna göre; vekaletname ezledilmemiş ise işlemi yapabilirsiniz.

Beni kötü biri olarak hatırlamanızın hiç sakıncası yok..!<br />Bana en çok iyi biri olduğumda zarar verdiniz...

• Sayın meslektaşım hiç tereddüt etmeyin, vekaletnamede süre yoksa eğer azil yapılana kadar geçerli, önemli olan vekaletin verildiği tarihte vekalet verenin temsil yetkisine sahip olup olmamasıdır.

&quot; Varsın olmasın hayatta her istediğimiz .<br />Biz olana &quot;Elhamdülillah&quot; olmayana da &quot;Eyvallah&quot; demesini biliriz.&quot;

• T. Noterler Birliğinin 1999/26 sayılı Genelgesinde, anonim şirketlerde devamlılığın esas olduğu; şirketin amaç ve konusunun gerçekleşmesi için yönetim kurulu tarafından yetki verilen kişilerin bu yetkilerinin, yetki veren yönetim kurulunun değişimi sonucu yerine gelen yeni yönetim kurulu tarafından geri alınmadıkça hukuken geçerliliğini koruduğu ve bu nedenle, verilen yetki çerçevesinde hukuki işlemleri yaptırabilecekleri Noterlere duyurulmuştur.

Buna göre; vekaletname ezledilmemiş ise işlemi yapabilirsiniz.

Özgür Beyin söylemek istediği genelge 1999/25 numaralı genelge olup, özür dileyerek düzeltmek istedim. Abi saygılarımla...

&quot; Varsın olmasın hayatta her istediğimiz .<br />Biz olana &quot;Elhamdülillah&quot; olmayana da &quot;Eyvallah&quot; demesini biliriz.&quot;

• Merhaba
    Güzel cevaplara katılmakla birlikte,

Tüzel kişi temsilciliğinin verdiği vekaletname temsilcinin yetkisi sona ermekle sona ermez,
    Ancak yeni seçilen temsilcilerin vekaletten azil yetkisi vardır.

Çünki bir şirket yetkilisinin verdiği vekalet kendi adına değil şirket tüzel kişiliği adına verilmiştir.

Yine bir belediye başkanının verdiği vekalet başkanın yeniden seçilmemesi nedeniyle sona ermez, Ancak yeni seçilen belediye başkanı vekili azledebilir.

Gelelim Tasfiye hallerine;

Tasfiye olmadan önce verilmiş vekaletnamelerin tümü tüzel kişiliğin tasfiyesinin tamamlanması ve ticaret sicilinden terkini ile aynı anda son bulur. Tüzel kişilik ticaret sicilinden terkin edildikten sonra, tüzel kişiliğin önceki tarihli vekaletnamesi ile işlem yapılamaz. Tüzel kişiliğin sona ermesini gerçek kişilerin ölümü gibi değerlendirmek gerekir. Ölüm ve tasfiye halinde önceki vekaletnameler sona ermiş olur.

• Saygıdeğer meslektaşlarım bu bağlamda bende bir soru sormak isterim.

Limited şirket imza sirkülerinde süre belirtilmemiş ve münferit imz yetkisi verilmiştir. Bu şirket bir avukat vekalet vermek istemektedir. Süresi yazılı olmadığı için bir noterimiz kabul etmemiş imza sirkülerini. Yorumlarınızı almak isterim bu konuda

Saygılarımla...

Limited şirket imza sirkülerinde süre belirtilmemiş ve münferit imz yetkisi verilmiştir. Bu şirket bir avukat vekalet vermek istemektedir. Süresi yazılı olmadığı için bir noterimiz kabul etmemiş imza sirkülerini. Yorumlarınızı almak isterim bu konuda

Saygılarımla...

Osman Bey, Süre yoksa eğer şirket ana sözleşmesini istersiniz, ilgili kısmı da vekaletnameye ekleyip yapabilirsiniz.

Saygılarımla...

Sayın; Öztürk
    Türk Ticaret Kanununda Limited şirket müdürlerinin görevleri A.Ş.lerdeki gibi süreyle tahdit edilmemiştir.

• Sayın; Öztürk
    Türk Ticaret Kanununda Limited şirket müdürlerinin görevleri A.Ş.lerdeki gibi süreyle tahdit edilmemiştir.

Adem bey;

Bende sizin gibi düşündüm ve bir noterliğimizin yapmadığı avukat vekaletnamesini düzenledim. Ana sözleşmeye bakmadım, sirküler muteberdir diye düşünüp işlemi bitirdim.

• Saygıdeğer abim,

Bu konudaki hassasiyetin için teşekkür ediyorum ve konuyu kilitliyorum.

Beni kötü biri olarak hatırlamanızın hiç sakıncası yok..!<br />Bana en çok iyi biri olduğumda zarar verdiniz...