MURASÇILIK BELGESİ İÇİN VEZNE GÜNCELLEMESİ?

• Arkadaşlar veraset belgesi (mirasçılık belgesi) için veznede bir kod olması gerekiyor,sanıyorum güncelleme

haftasonu olması gerekiyor ancak TNB'ye henüz konulmadı.Bilgisi olanlar varsa lütfen paylaşalım...

*İnsanlar arasında iyilikten başka hiçbir üstünlük kabul etmem. Karakterin olmadığı yerde,<br />ne büyük sanatçı, ne de büyük mücadele adamı vardır. Orada var olan, zamanın yok ettiği,<br />içleri boş yaratıklardır. Bütün mesele, büyük görünmek değil, gerçekten büyük olmaktır.<br />*Beethoven*

• :) :)Merakla bekliyoruz İbrahim bey...Bakalım pazartesi günü kaç tane veraset ilamı tanzim edeceğiz?

Cabir bey bu konuda fazla bir sirkülasyon olmaz,öyleye benziyor ancak vatandaş geldiğinde de yüzümüz kızarmasın,ölüme bağlı bir çok senedi ve daha da önemli bir çok evrağa yıllardır imza koyan biz vekillerin makinenin hazırlayacağı bir evrağa (veraset belgesi) imza koyamaması ayrı bir çelişki.

*İnsanlar arasında iyilikten başka hiçbir üstünlük kabul etmem. Karakterin olmadığı yerde,<br />ne büyük sanatçı, ne de büyük mücadele adamı vardır. Orada var olan, zamanın yok ettiği,<br />içleri boş yaratıklardır. Bütün mesele, büyük görünmek değil, gerçekten büyük olmaktır.<br />*Beethoven*

• :) :) :)Metin beyciğim bize henüz intikal eden birşey yok,sen işi bitirince bize de bilgi verirsen seviniriz.Ayrıca imza ile ilgili çelişki tahmin ediyorum yeni bir düzenleme ile ortadan kalkar en azından veraset ilamını noter çıkartır,suretleri biz tasdik ederiz zaten adliyelerde de uygulama böyle.Selam ve sevgiler.

• :) :) :)Metin beyciğim bize henüz intikal eden birşey yok,sen işi bitirince bize de bilgi verirsen seviniriz.Ayrıca imza ile ilgili çelişki tahmin ediyorum yeni bir düzenleme ile ortadan kalkar en azından veraset ilamını noter çıkartır,suretleri biz tasdik ederiz zaten adliyelerde de uygulama böyle.Selam ve sevgiler.

Değerli Meslektaşım, Saygıdeğer Cabir abim;

Bugün iki adet veraset ilamı işlemi geldi,
    1.ncisinde bir problem olmadı çıkarıp verdik
    2.ncisinde ise " İlgili işlemin Noterlikte yapılması uygun olmadığından dolayı Mirasçılık belgesi verilememiştir" diye ret edildi.

Selam ve saygılar

Bildiğini bilenin arkasından gidiniz, bildiğini bilmeyeni uyarınız, bilmediğini bilene öğretiniz, bilmediğini bilmeyenden kaçınız.

• Değerli meslektaşlarım Noterimizin bilgisayarından çıktı alamadık hata verdi daha sonra bize yetki verdi ve başkatibimizin bilgisayarından çıktı aldık, veznedende makbuzunu kestik 2 asıl 1 suret çıkartıyor biz hepsini asıl aldık suretteki mantık nedir anlamadım zaten ilgilinin imzası yok hepsini asıl yaptık yanlız birinin harcını suretten aldı, bizim aldığımız en kolay veraset ilamı idi anne baba ölmüş, anne daha önce öldüğü için çocuklar adına kolay bir paylaşım oldu, noter bey imzaladı. imza işi kanun ile bağlandığı için deşiğiceğini zannetmiyorum, zaten daha sonra suret çıkarma işlemlerinde imza yetkili personelin imzası ile suret verilebiliyor, selam ve dua ile...

<p>İNSANDA YOKSA EDEP... NEYLESİN MEDRESE NEYLESİN MEKTEP... OKUSA ALİM OLSA MERKEP... BAK YİNE MERKEP YİNE MERKEP...</p>

Mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenleyen Metin ÇELİK ().

• peki mirasçılık belgesini iki asıl bir suret olarak mı düzenlediniz? veznede öyle hesaplıyor ama suretini nasıl düzenleyeceğiz? suret kaşesimi vurulacak?

DEĞERLİ MESLAKTAŞIM;

BİLGİSAYAR ÇIKTISI ALIRKEN TÜM NÜSHALAR ASIL OLARAK ÇIKIYOR ANCAK ÇIKTILARIN İKİSİNİ ALIRKEN ASIL VE DİĞER NÜSHA YANİ SURET İÇİN MANUEL OLARAK KENDİNİZ " ÖRNEK" DİYE YAZABİRSİNİZ KEZA ALT KISMA İSE " İş bu örnek daire dosyasında saklı aynı tarih ve yevmiye no'lu aslının aynıdır" YAZMAK SURETİYLE YAPABİLİRSİNİZ

selamlar

Bildiğini bilenin arkasından gidiniz, bildiğini bilmeyeni uyarınız, bilmediğini bilene öğretiniz, bilmediğini bilmeyenden kaçınız.

• Değerli meslektaşlarım Noterimizin bilgisayarından çıktı alamadık hata verdi daha sonra bize yetki verdi ve başkatibimizin bilgisayarından çıktı aldık, veznedende makbuzunu kestik 2 asıl 1 suret çıkartıyor biz hepsini asıl aldık suretteki mantık nedir anlamadım zaten ilgilinin imzası yok hepsini asıl yaptık yanlız birinin harcını suretten aldı, bizim aldığımız en kolay veraset ilamı idi anne baba ölmüş, anne daha önce öldüğü için çocuklar adına kolay bir paylaşım oldu, noter bey imzaladı. imza işi kanun ile bağlandığı için deşiğiceğini zannetmiyorum. selam ve dua ile...

Değerli Meslektaşım; Metin kardeşim;

Personel'in bilgisayarından çıktı almak her zaman kolaydır :)

selamlar

• DEĞERLİ MESLAKTAŞIM;

BİLGİSAYAR ÇIKTISI ALIRKEN TÜM NÜSHALAR ASIL OLARAK ÇIKIYOR ANCAK ÇIKTILARIN İKİSİNİ ALIRKEN ASIL VE DİĞER NÜSHA YANİ SURET İÇİN MANUEL OLARAK KENDİNİZ " ÖRNEK" DİYE YAZABİRSİNİZ KEZA ALT KISMA İSE " İş bu örnek daire dosyasında saklı aynı tarih ve yevmiye no'lu aslının aynıdır" YAZMAK SURETİYLE YAPABİLİRSİNİZ

selamlar

ABİ ÖRNEK OLANI BİZİM VERASET İLAMI DOSYASINAMI KOYACAĞIZ ÇÜNKÜ İLGİLİ ASIL İÇİN BİR SÜRÜ PARA ÖDÜYOR ???

<p>İNSANDA YOKSA EDEP... NEYLESİN MEDRESE NEYLESİN MEKTEP... OKUSA ALİM OLSA MERKEP... BAK YİNE MERKEP YİNE MERKEP...</p>

• Değerli meslektaşlarım Noterimizin bilgisayarından çıktı alamadık hata verdi daha sonra bize yetki verdi ve başkatibimizin bilgisayarından çıktı aldık, veznedende makbuzunu kestik 2 asıl 1 suret çıkartıyor biz hepsini asıl aldık suretteki mantık nedir anlamadım zaten ilgilinin imzası yok hepsini asıl yaptık yanlız birinin harcını suretten aldı, bizim aldığımız en kolay veraset ilamı idi anne baba ölmüş, anne daha önce öldüğü için çocuklar adına kolay bir paylaşım oldu, noter bey imzaladı. imza işi kanun ile bağlandığı için deşiğiceğini zannetmiyorum, zaten daha sonra suret çıkarma işlemlerinde imza yetkili personelin imzası ile suret verilebiliyor, selam ve dua ile...

metin bey personele nasıl yetki verdi o kısmı biraz açıklayabilirmisiniz zahmet olmazsa şimdiden çok teşekkürler .. :)

• ABİ ÖRNEK OLANI BİZİM VERASET İLAMI DOSYASINAMI KOYACAĞIZ ÇÜNKÜ İLGİLİ ASIL İÇİN BİR SÜRÜ PARA ÖDÜYOR ???

Metin kardeşim;

mirasçı veya temsilcisiye vereceğimiz mirasçılık belgesi kaç nüsha olursa olsun ayrıca bir nüshayı- ki suret olanını - özel kartonda mirasçılık talep formu ile birlikte saklayacağız ,kartonda saklanacak nüsha da hesaplama dışında olmalıdır diye düşünüyorum.

bu arada herkes 2 nüsha almak zorunda değil 1 nüsha da talep edip alabilir,
    selamlar

Mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenleyen Mahmut Bürke ().

• Noterinizin TNB ye giriş yaparak Ana sayfada Hizmetler bölümünün alt kısmında personel kaydı bölümüne tıklayıp personel bilgilerini gösterir bir ekran gelecek onun en sonunda Yetkili bölümü var oraya tıkladığınızda açılan ekranda Mirasçılık belgesi verebilir kutucuğunu işaretleyip kaydet dediğinde yetki verilen personelde giriş yapabilir, selam ve dua ile...

• Metin kardeşim;

mirasçı veya temsilcisiye vereceğimiz mirasçılık belgesi kaç nüsha olursa olsun ayrıca bir nüshayı- ki suret olanını - özel kartonda mirasçılık talep formu ile birlikte saklayacağız ,kartonda saklanacak nüsha da hesaplama dışında olmalıdır diye düşünüyorum.

bu arada herkes 2 nüsha almak zorunda değil 1 nüsha da talep edip alabilir,
    selamlar

abi bize seminerde söylenen en az üç nüsha olacak bunlardan biri ilgiliye birisi daire dosyasında biriside ilgili daha sonra suret isterse mirasçılık belgesi kartonunda bulunacak, ayrıca talep formuda daire dosyasında asıl nüsha ile yapışmayacakmıydı ???. mirasçılık belgesi kartonuna konacak olan suret olabilir diye düşünüyorum ama mantıksız geliyor bana burda sadece masrafı düşürmek için bulunan bir ara formül olarak düşünüyorum, bu konuda sonradan bir değişiklik olmadı herhalde, selam ve dua ile...

Mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenleyen Metin ÇELİK ().