MEB BAĞLI DERSHANE DEVRİ

• Sevgili Meslektaşlarım
    MEB Bağlı ÖZEL DERSHANE devri hakkında bilgisi olan varsa bana bu konu hakkında yardımcı olabilir mi
    - Dershane devri sözleşmesine bedel ne yazılacak
    - Dershane Devrinde istenilecek belgeler neler
    - Dershane Sözleşmesi örneği mevcut mu

Lütfen bu konu hakkında bana yardımcı olabilir misiniz Saygılarımla.

Mey Biter Saki Kalır, Her Renk Solar Haki Kalır, Diploma Cehlini Alsada Varsa Hamurunda Eşşeklik Baki Kalır...

• İŞLETME HAKKININ DEVRİ SÖZLEŞMESİ

DEVİR EDEN : [...............]

Adres :

]

DEVİR ALAN : [...................]

[Adres: ]

[]

DEVİR BEDELİ : [........... TL]

Ben devir eden [.............] adresindeki [Dersane'yi] yukarıda gösterilen bedel karşılığında işletme hakkının tamamı ve her türlü aktif ve pasifi, bu güne kadar olan her türlü borç, alacak, vadesi gelmemiş olan alacaklar dahil, içinde bulunan bilumum demirbaşları ile birlikte devir ve teslim ettim. Devir bedelini kendisinden nakten ve tamamen aldım. Başka bir alacağım kalmadığını beyan ve kabul ederim.

DEVİR EDEN: [...........] T.C. No: [...............]
    [İMZA]

Ben devir alan [.......................] adresindeki [Dersane'yi] yukarıda gösterilen bedel karşılığında işletme hakkının tamamı ve her türlü aktif ve pasifi, bu güne kadar olan her türlü borç, alacak, vadesi gelmemiş olan alacaklar dahil, içinde bulunan bilumum demirbaşları ile birlikte devir ve teslim aldım. Devir bedelini nakten ve tamamen ödediğimi kendisine herhangi bir borcum kalmadığını beyan ve kabul ederim.

DEVİR ALAN : [................] T.C. No: [.............]

[İMZA]

VEZNE KODU : 10.1 - Nisbi harç ve damgalı

• Dersane devrinde benim notlarımda tüm ortakların karar alıp imzalamaları gerektiği ve sözleşmeyi müdürün yanında tüm ortakların imzalaması gerektiği yazıyor. Zamanında almış olduğum notum.

• Şirketler şubelerini devredemezler çünkü şubelerin ayrıca tüzel kişilikleri yoktur.

İştikal konusuyla ilgili dershanenin işletme hakkı devrini yapabilirler diye düşünüyorum.

Şahıslar erkan beyin yazdığı şekilde zaten işletme hakkı devri yapabilirler.