vekaletname hk.

• Günaydın,
    29 Haziranda Ziraat Bankasından kredi kullanmak üzere bir vekaletname hazırladım.İlgili bugün bankaya giderek kredi başvurusu yapmış .Müdür 1 Temmuzda yeni kanun değişti.Bu kanuna göre vekaletnamede kullanılacak kredinin miktarı ve vadesi yazılması gerekiyor demiş ve yeni bir vekalet istemiş.Bu nasıl bir uygulamadır.Kredi miktarı ve vade yazmak zorundamıyız.

• Ali Bey;
    Kredi kullanma değil de kefalet var ise, vekaletnameye yazılacak. Müdür neden böyle demiş, bizzat telefonda görüşmek lazım.

Beni kötü biri olarak hatırlamanızın hiç sakıncası yok..!<br />Bana en çok iyi biri olduğumda zarar verdiniz...

• Ali bey araştırıyorum amma velakin öyle bir bilgi bulamadım, kaldıki yazım netteki Banka Kredi Vekaleti güncellenmesine rağmen ordada öyle bir bölüm yok... Müdürün söylediği şey, kefil sözleşmesiyle ilglili olabilirmi? karıştırmış olmasın...
    ama önemli bir konu...

• Yeğeni babaannesinden vekalet aldı.Babaanne Ziraat Bankasından maaşını alıyor.Bu maaş karşılığı fazla değil 5 veya 10 bin lira gibi bir kredi kullanacak.Söylediklerine göre banka kefilde istemiyor.

• Yeni Borçlar yasası ile Kefalet ilişkisinin kurulmasına ilişkin şekil şartları ağırlaştırılmış bulunmaktadır.
    Madde 583/1 uyarınca Kefalet yazılı şekilde yapılmadıkça ve kefilin sorumlu olacağı azami miktar ile kefalet tarihi belirtilmedikçe geçerli olmayacaktır.

• Ziraat bankasının 1 ve 2 no.lu olmak üzere 2 vekaleti var. her ikisinde de kefil olma yetkisi var. o yüzden istemiştir. vade ve miktar ibaresini..

&quot;Ağzıyla kuş tutsa da sevemediğim insanlar var benim! Bir de canımı okusa bile sevmekten vazgeçemediklerim..&quot;

• Arkadaşlar ziraat bankasından vekaleten kredi alınması için vekalet isteniyor... yazım netteki
    [size=2] T.C. Ziraat Bankası A.Ş. [/size][size=2][][/size][size=2] Şubesinden kendi nam ve hesabına alacağı krediye teminat olarak malik ve mutasarrıfı bulunduğum [/size][size=2][][/size][size=2] tapuya kayıtlı bulunan [/size][size=2][][/size][size=2] parça taşınmaz malımı dilediği bedellerle mezkur banka lehine 1.derece ve 1.sırada veya serbest dereceden yararlanmak kaydıyla müteakip derece ve sırada ipotek etmeye, ipotekle ilgili bütün işlemleri yapmaya, gerektiği takdirde ipotek baki kalmak kaydıyla borcu ertelemeye ve taksitlendirmeye, erteleme, ek süre ve taksitlendirme ile ilgili sözleşmeleri imzaya [/size][size=2][][/size][size=2] vekil nasb ve tayin ile gereken bütün işlemleri ifaya mezun ve yetkili kıldığımı ve rehnin paraya çevrilmesine ilişkin kovuşturmada bu vekalet hükmüne müsteniden bankaca vekilime vekilimize yapılacak her nevi tebligatın bana yapılmış gibi hakkımda hüküm ifade edeceğini ve vekilimi bu vekaletten azlettiğim takdirde azil keyfiyetini bankanın ilgili şubesine resmen ve yazılı olarak ihbar etmedikçe vekalet hükmünün baki kalacağını beyan ve kabul ederim.[/size]

[size=2]vekalet ile hemen hemen aynı... bunu yaparken dikkat etmemiz gereker bir varmıdır acaba? aynen yapıyoruz yok diye biliyorum ben ama emin olmak istedim...[/size]

• Arkadaşlar ziraat bankasından vekaleten kredi alınması için vekalet isteniyor... yazım netteki
    [size=2] T.C. Ziraat Bankası A.Ş. [/size][size=2][][/size][size=2] Şubesinden kendi nam ve hesabına alacağı krediye teminat olarak malik ve mutasarrıfı bulunduğum [/size][size=2][][/size][size=2] tapuya kayıtlı bulunan [/size][size=2][][/size][size=2] parça taşınmaz malımı dilediği bedellerle mezkur banka lehine 1.derece ve 1.sırada veya serbest dereceden yararlanmak kaydıyla müteakip derece ve sırada ipotek etmeye, ipotekle ilgili bütün işlemleri yapmaya, gerektiği takdirde ipotek baki kalmak kaydıyla borcu ertelemeye ve taksitlendirmeye, erteleme, ek süre ve taksitlendirme ile ilgili sözleşmeleri imzaya [/size][size=2][][/size][size=2] vekil nasb ve tayin ile gereken bütün işlemleri ifaya mezun ve yetkili kıldığımı ve rehnin paraya çevrilmesine ilişkin kovuşturmada bu vekalet hükmüne müsteniden bankaca vekilime vekilimize yapılacak her nevi tebligatın bana yapılmış gibi hakkımda hüküm ifade edeceğini ve vekilimi bu vekaletten azlettiğim takdirde azil keyfiyetini bankanın ilgili şubesine resmen ve yazılı olarak ihbar etmedikçe vekalet hükmünün baki kalacağını beyan ve kabul ederim.[/size]

[size=2]vekalet ile hemen hemen aynı... bunu yaparken dikkat etmemiz gereker bir varmıdır acaba? aynen yapıyoruz yok diye biliyorum ben ama emin olmak istedim...[/size]

bu şekilde bende bende bir kaçtane yapım " baki kalacağı beyan ve kabulüm olmak üzere keza BANKA HESAPLARINDAN PARA ÇEKME YETKİSİ ' ni de ekledim (banka öyle istedi)
    bu vekaleti genelde okuryazar olmayanlar için istiyorlar işlemi düzenleme yapıyorum, fotoğraf yapıştıroyum ve 54.1 kodundan kesiyorum.

okur yazar içinse 1.1 genel'den kesiyorum.slmlar

• BİR SORUM VAR ARKADAŞLAR BİR VASİ KARARI VAR 2002 YILINDA VERİLMİŞ BUNLARDA 2 YIL SÜRE VAR DİYE BİLİYORUM YANILIYORMUYUM AVUKATA VEKALET VERECEK UZATMA KARARI VE KESİNLEŞME ŞERHİ ARAYACAKMIYIM

• BİR SORUM VAR ARKADAŞLAR BİR VASİ KARARI VAR 2002 YILINDA VERİLMİŞ BUNLARDA 2 YIL SÜRE VAR DİYE BİLİYORUM YANILIYORMUYUM AVUKATA VEKALET VERECEK UZATMA KARARI VE KESİNLEŞME ŞERHİ ARAYACAKMIYIM

Arasanız iyi olur.
    2 yıl sonra vesayet kararı kalkmış, yenilenmiş, bir başkasına devredilmiş olabilir...

&quot;Ağzıyla kuş tutsa da sevemediğim insanlar var benim! Bir de canımı okusa bile sevmekten vazgeçemediklerim..&quot;