• Şahıs sıfır bir aracı bir şirket adına almak istiyor.Kendini garantiye almak için de şirketle bir sözleşme yapmak istiyor.
    Yarın bir gün şirketin iflası durumunda aracını kurtarmak için.
    Netür bir sözleşme yapılabilir?

• Bir Avukata sormuşlar avukat, Noterler böyle bir sözleşme yapar demiş.Diyer Noterler yapıyor siz neden yapmıyorsunuz diyor.Ben de bilmiyorum dedim, örneği varsa getirin yapayım dedim.Dur bakali ne olacak...

Valla örneği varsa getirsinler tabii bizde öğrenmiş oluruz ;D ;D Avukatlara kalsa herşey olur zaten ;D ;D

• Değerli meslektaşım
    İlgili öncelikle Aracı şirket adına kayıt ve tescil ettirsin sonrada şirketi kendisine borçlandırmak suretiyle imza yetkili ile bir araya gelip noterde rehin sözleşmesi yapıp,ilgili trafik idaresine giderek araç üzerine rehin koysun ama! şirket iflas ederse durum ne olur onu şimdiden tahmin etmek pek mümkün görünmüyor.Avukat beyede selamlar.

• Serpil hanıma katılıyorum tek çözüm rehin gibi görünüyor diğer türlü bir sözleşme yapılamayacağını düşünüyorum. Avukata kalsa kırk türlü sözleşme getirir size ama bir geçerliliği olmaz.

• Değerli meslektaşım
    İlgili öncelikle Aracı şirket adına kayıt ve tescil ettirsin sonrada şirketi kendisine borçlandırmak suretiyle imza yetkili ile bir araya gelip noterde rehin sözleşmesi yapıp,ilgili trafik idaresine giderek araç üzerine rehin koysun ama! şirket iflas ederse durum ne olur onu şimdiden tahmin etmek pek mümkün görünmüyor.Avukat beyede selamlar.

cabir abiye aynen katılıyorum
    ayrıca avukatada bir selamda benden :)

• Yapılacak rehin sözleşmesi aynen şuna benziyor.
    Kişi Sahibi bulunduğu menkul malları gelecek icra borcundan kurtulmak için; güya üçüncü bir kişiye menkul satış sözleşmesi yapıyor. elimde satış senedi var sattım icradan kurtulurum hesabı. Fakat icra bunu kabül etmiyor menkul malları adreste gördüğü an hacz ediyor.
    Rehin sözleşmesi yapılsa dahi, Halk arasında bir tabir vardır, Ha Hasan Ha Kelhasan, araç nede olsa aynı kişinindir. :) :)

• Yapılacak rehin sözleşmesi aynen şuna benziyor.
    Kişi Sahibi bulunduğu menkul malları gelecek icra borcundan kurtulmak için; güya üçüncü bir kişiye menkul satış sözleşmesi yapıyor. elimde satış senedi var sattım icradan kurtulurum hesabı. Fakat icra bunu kabül etmiyor menkul malları adreste gördüğü an hacz ediyor.
    Rehin sözleşmesi yapılsa dahi, Halk arasında bir tabir vardır, Ha Hasan Ha Kelhasan, araç nede olsa aynı kişinindir. :) :)

ADEM BEY AÇIKLAMANIZ YERİNDE OLMUŞ BEĞENDİM... ANCAAAAAAK...!

HASAN DERKEN İSTER İSTEMEZ ÜZÜLDÜM DİLE GETİREYİM DEDİM,
    TÜM HASANLAR BURAYA ADEM BEY BURDA.;) ;D ;D ;D ;D :) :) ;) ;D

• Şahıs sıfır bir aracı bir şirket adına almak istiyor.Kendini garantiye almak için de şirketle bir sözleşme yapmak istiyor.
    Yarın bir gün şirketin iflası durumunda aracını kurtarmak için.
    Netür bir sözleşme yapılabilir?

Bu hususta,
    görüşlerini, bilgilerini yazan arkadaşlarla hemfikirim.
    Zaten, aracı şirket adına alırken "büyük bir ihtimalle" FİLO İNDİRİMİNDEN faydalanmayı düşünmüştür..
    O yüzden gülü seven dikenine katlanacak.. Yani şirket adına alacak, 3-5 veya 6 ay sonra şirketten geri alacak..
    Yoksa; YOK..

Bu arada "HASAN"larla ilgili bir görüşüm yok. ;)

"Ağzıyla kuş tutsa da sevemediğim insanlar var benim! Bir de canımı okusa bile sevmekten vazgeçemediklerim.."