TİCARİ-HUSUSİ

• Herkese kolay gelsin arkadaşlar. Araç satışlarında ticari veya hususi seçeneğini işaretlediğimizde satış ekranında malumunuz bu durum çıkmıyor.
    Diyelimki ticari seçeneğini işaretlemeyi unuttuk ve satışı yaptık.Satış bitene kadar da fark edilmiyor zaten bu durum.
    Böyle bir durumda trafikten hususi aracı ticariye çevirme olayı olurmu yoksa tekrardan satış mı yapmak gerekir.

• Ömer bey, sizin gibi vakalarla bizde karşılaşıyoruz.
    (Trafik tescil bürosunda) hallediyorlar. hiç bir sorun yok. bir daha geri satış falan yapmaya gerek yok.

• Arkadaşlar daha önce bir Noterlikte yapılan ARAÇ SATIŞ SÖZLEŞMESİNDE; KULLANIM ŞEKLİ VE AMAÇLI kısımları yazılı sözleşmeyi gördüm . Ama hangi Noterlik olduğunu hatırlamıyorum.Aslında sözleşmenin içinde KULLANIM ŞEKLİ ve AMAÇI Yazılı olsa bizler için daha iyi olur düşüncesindeyim.

• Arkadaşlar daha önce bir Noterlikte yapılan ARAÇ SATIŞ SÖZLEŞMESİNDE; KULLANIM ŞEKLİ VE AMAÇLI kısımları yazılı sözleşmeyi gördüm . Ama hangi Noterlik olduğunu hatırlamıyorum.Aslında sözleşmenin içinde KULLANIM ŞEKLİ ve AMAÇI Yazılı olsa bizler için daha iyi olur düşüncesindeyim.

Evet bende gördüm Ersin bey kendileri eklemişlerdi.Hatta plaka değişikliği olacakmı falan diye de bir şey eklemişlerdi.Ama bende hatırlamıyorum maalesef hangi Noterden geldiğini.

• arkadaşlar resmi plakalı araç satışlarında satış sözleşmesinde yazıyor

onun dışındaki satışlarda yazmıyor

görmüş olduğunuz satış resmi plakalıdır ondan vardır

<p>"İNSANİ YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN"</p>

Mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenleyen VERDELENTEL ().

• Satış ekranında herşey otomatik olarak çıkıyor bu o kadar zor bir şeymi anlamadım.
    Küçücük bir eklemeyle Aracın şu anki kullanım şekli ve satıştan sonraki kullanım şekli diye bir kısım eklense daha kolay olmazmı bizim açımızdan.

• Yazıyor yazıyor bende gördüm hatta bir kaç tane, resmi değildi.

• Sait Doğan'ın hazırladığı yazım nette çıkıyor

<p>Kimse Kimseyi Küçümseyecek Kadar Büyük Değildir. Bilmelisin ki Küçümsediğin Herşey İçin Gün Gelir Önemsediğin Bir Bedel Ödersin.Tolsty</p>

• Yazıyor yazıyor bende gördüm hatta bir kaç tane, resmi değildi.

alibey kesinlikle sistem yazmıyor ona eminim
    ama manuel olarak yazılıyordur

elle doldurulabilir alanlarda yazıyolardır
    onun dışında sestem resmi plakalı araçların dışında yazmıyor