VASİYETNAME'DEN RÜCU İŞLEMİ

• Arkadaşlar vasiyetname den rücu işlemi yapıcam. Yanlız yazımnette vasiyetten dönme diye var işlemi ordan mı yapıcam.. ? Vasiyet Bizim Noterlikte yapıldığı için 1 ASIL + 2 SURET Yapıyorum.
    Değer girmeden 25.2 vezne kodundan kesicem.
    Yaprak 2
    yazı 5
    karşılaştırma 4 293,92 tl

Nüfus müdürlüğüne yazı ile bildirim yapıyorum? Rica etsem Bir sorun var mı bakabilir misiniz?

• Bende dün sizin gibi bir vasiyetten :) dönme yaptım.Daha evvel nüfus idaresine yaptığım bildirimi ilgi tutarak,iptal edilen vasiyetnamenin tarih ve sayısını yazarak :) :) dönmenin de tarih ve sayısını yazıp ayrıca üç adet mernis iptal formunuda doldurup yazı ekinde nüfus müdürlüğüne gönderdim.
    Tahakkuka gelince;
    Toplam nüsha :3
    Bir nüshadaki yaprak sayısı :üç
    Yazı : 7
    Dayanak :2
    Kod. :25.2
    Sonuç 274,81 Tl. (aşağı yukarı uygulama aynı)sonuç olarak izlediniz yol doğru.Selam ve sevgilerimle.

• Üstadım mernis iptal formu hakkında açıklama alabilirmiyiz? Nüfustan mı temin ediliyor acaba?

• Serpil kardeş;
    T.C.İçişleri Bakanlığı Nüf.ve Vat.İşl.Gn.Md.lüğünce hazırlanıp nüfus idarelerince Noterlere verilen VGF-60 MERNİS VASİYETNAME BİLDİRİMİ/İPTAL FORMU
    Bundan üç nüsha tanzim ediyor,ikisini nüfus idaresine gönderiyor,bir nüshasını da dairede saklıyoruz.

• Serpil kardeş;
    T.C.İçişleri Bakanlığı Nüf.ve Vat.İşl.Gn.Md.lüğünce hazırlanıp nüfus idarelerince Noterlere verilen VGF-60 MERNİS VASİYETNAME BİLDİRİMİ/İPTAL FORMU
    Bundan üç nüsha tanzim ediyor,ikisini nüfus idaresine gönderiyor,bir nüshasını da dairede saklıyoruz.

Hımm derhal bizde alalım, sadece üst yazı ile gönderiyorduk. Teşekkürler üstadım.Sevgiler, saygılar.