ÖZÜRLÜ ARAÇ TAAHHÜTNAMESİ

• ………………..Adına sahibi bulunduğu ….…….marka,……………model,………..tipi,…………………..renkli,……………şase seri nolu,…………………..motor nolu vasıtadan dolayı tahakkuk edecek vergi,rüsüm,harç ve cezalar karayolları trafik yönetmeliğinin 74. maddesine göre hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu kabul beyan ve taahhüt ederim.

• Bu da 2..

Velayetim/vesayetim altında bulunan .....nın Sahibi bulunduğu ………………………..motor no.lu özürlü aracı 5 yıl süre ile Özel tüketim Vergisi ödenmeden devri, satışı, hibesi, intifasının mülkiyeti muhafaza kaydıyla veya sair şekillerde akden devri, tasarruf hakkının vekaletname ile devredilmesi, kiralanması, ödünç verilmesinin yasak olduğunu, 3. dereceye kadar kan ve sıhri hısımlarımdan bir sürücünün kullanmasının zorunlu olduğunu bildiğimi, üçüncü dereceye kadar kan ve sıhri akrabalarımın dışında hiçkimseye kullandırmayacağımı, aksinin tespiti halinde tüm hukuki ve cezai sorumluluğun tarafıma ait olacağını] kabul, beyan ve taahhüt ederim.
    ;)

"Ağzıyla kuş tutsa da sevemediğim insanlar var benim! Bir de canımı okusa bile sevmekten vazgeçemediklerim.."