Azilname Tebliği

• Değerli Meslektaşlarım

Noterliğimize gelen kişi 2009 yılında ilgili noterlikten adını bildiği bir müteahhitte verdiği vekaleti azletmek için bize geldi. Biz bu vekalete Noterliğinizde yapılan tarihli vekaleti gördüğüm lüzum üzerine azlettim diyerek ve yine müteahhittin adresini vekalet verenden aldığımız adrese göndererek yapabilirmiyiz? Yoksa kişiyi ilgili noterliğe yönlendirerek önce vekalet örneğini, sonra ilgli müteahhittin vatandaşlık numarasını bir şekilde bulup, ordan kayıtlı adresini tespit edip, mi azilnameyi düzenlemeliyiz?

Verdiğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

• Vekaletnamenin hangi noterlikte yapıldığı biliniyorsa Adem beyin de söylediği gibi ilgili noterliği alarak vekaletname hakkında bilgileri öğrenebilirsiniz.eğer vekaletnamede vekilin adresi yer almıyorsaki büyük bir ihtimalle yer almıyordur T.C.sorgulamada gelen adrese tebligat yapabilirsiniz diye düşünüyorum. kolay gelsin.selamlar...

• Sayın meslektaşım

İlgili Noterliği telefonla arayarak bilgileri aldıktan sonra, Siz bu işi halledebilirsiniz. :) :-*

Selamlar..

Vekaletnamenin hangi noterlikte yapıldığı biliniyorsa Adem beyin de söylediği gibi ilgili noterliği alarak vekaletname hakkında bilgileri öğrenebilirsiniz.eğer vekaletnamede vekilin adresi yer almıyorsaki büyük bir ihtimalle yer almıyordur T.C.sorgulamada gelen adrese tebligat yapabilirsiniz diye düşünüyorum. kolay gelsin.selamlar...

Ya da değindiğiniz gibi,
    ... noterliğinden tarih ve yevmiye no ile tasdikli vekaleti ve vekaletle kendisine verilen tüm yetkileri azlettiğini yazarak, ilgilinin vekil diye göstereceği kişinin adresini beyana göre yazarak tebligata çıkarabilirsiniz...
    diye düşünüyorum. :)

"Ağzıyla kuş tutsa da sevemediğim insanlar var benim! Bir de canımı okusa bile sevmekten vazgeçemediklerim.."

• insanlar çoğu zaman kayıtlı adreslerinde oturmuyo kaydı orda görnüyo ama kendisi başka yerde,tc den sorgulayıp oradaki adrese görderirsek ilgiliye ulaşmama riski daha fazla gibi görünüyo

• insanlar çoğu zaman kayıtlı adreslerinde oturmuyo kaydı orda görnüyo ama kendisi başka yerde,tc den sorgulayıp oradaki adrese görderirsek ilgiliye ulaşmama riski daha fazla gibi görünüyo

ozaman da komşu beyanı ile adresin kapalı olduğunun tespiti ile mahalle muhtarına teslim edilip, haber kağıdı kapıya yapıştırılıp, en yakın komşusunada haber verilerek tebligatın yapılması sağlanır..diye düşünmekteyimm. selam ve saygılarımla kolaylıklar diliyorum...

• Sevgili meslektaşım;

Anladığım kadarıyla ilgili verdiği vekaletnamenin yevmiye numarasını bilmiyor, sadece tarihini, vekalet verdiği kişinin adını ve vekalet verdiği noterliği biliyor. Muhatap olarak vekalet verdiği kişiyi dikkate alıp adresi olarak azil edenin beyan edeceği adrese gönderebiliriz ve birde ilgili noterliğe bilgi için göndermeliyiz. İçeriğine de " .... tarihli vekaletname ile sizi vekil tayin etmiştim, gördüğüm lüzum üzerine azil ediyorum" yazılabilir diye düşünmekteyim. Selam ve saygılarımla...

• Alıntı

Anladığım kadarıyla ilgili verdiği vekaletnamenin yevmiye numarasını bilmiyor, sadece tarihini, vekalet verdiği kişinin adını ve vekalet verdiği noterliği biliyor.

arkadaşlar ya bu bilgiler yanlış ise sonuç ne olabilir?

acaba hangi noterlik geriye doğru arama sistemine sahip ve nasıl ?

bence en iyi yol kişinin azilname yaptırdığı noterliğe yönlendirmektir.
    Saygılarımla.

Aydınlanmak için mum yakmaya çaba sarfetmeyenler karanlıkta kalmaya mahkumdurlar .

Mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenleyen Namık Yanmaz ().

• Geçenlerde Vatandaş Bi avukat Vekaletnamesi aziledeceğini söyleyerek bize başvurdu ilgili Noterliğin Telefon numarasını tnb sitesinde bulup Başkatip'le olumlu ve gayet Pozitif geçen görüşmemiz sonunda Vezne Programında ki Soruşturma bölümünden ilgilinin işlemini bulduk daha sonra Başkatip evrağı açıp bilgilerini teyit ettikten ve ilgili avukatın KPS adresinden sorgulamamız sonucunda çıkan adrese ve ilgili Noterliğe tebligat yaparak işlemini azlettik.