KAT KARŞILIĞI İNŞAAT SÖZLEŞMESİ (OKUR YAZAR OLMAYAN)

• Sayın meslektaşlarım
    Noterliğimize bugün iki kişi müracat ettiler, OKUR YAZAR OLMADIKLARINI, Kat karşılığı inşaat sözleşmesi yapmak istediklerini beyan ettiler. Sözleşme Değeri: 30.000.000.-TL (OTUZMİLYON)

Not: İlgililerin okur yazar olduklarını biliyorum. ama hayır biz okur yazar değiliz diyorlar ne yapacağız. :)
    Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim. Saygılarımla

• Sayın meslektaşım.
    Bu işin gerçek olduğunu düşünerek yorumlarınızı bu yönde yaparsanız sevinirim.

Gerçektir arkadaşım ama kim nasıl uygulama yapacağını bilmiyor..Allah hebimize kolaylıklar versin..

"Insanlara en adil sekilde dagitilan nimet akildir. Çünkü kimse aklindan sikayetçi degildir."

• Sayın meslektaşım.
    Bu işin gerçek olduğunu düşünerek yorumlarınızı bu yönde yaparsanız sevinirim.

Sayın meslektaşım

İlgilileri şahsen tanıyor ve okuldanda mezun olduklarını biliyor isem, ileride başımız ağrımaması için ;
    Yalan beyandan suç duyurusuna kadar giderim.

• Milli eğitime gönder okur yazar olmadıklarına dair belge getirsinler.

&quot; Varsın olmasın hayatta her istediğimiz .<br />Biz olana &quot;Elhamdülillah&quot; olmayana da &quot;Eyvallah&quot; demesini biliriz.&quot;

• okuryazar olmayana iki tanık bulup getirmen gerekiyor dediğimizde, tanığa gerek yok, ben okur yazarım diyor, olmadığı halde nasıl iştir bu anlamış değilim, insanlarımız çıkarları uğruna nelerden vazgeçiyorlar şaşkınım doğrusu

Sabır, suskunluk değil, işitilmeyen bir feryattır!....<br />Her kişinin değil, er kişinin harcıdır.

• okuryazar olmayana iki tanık bulup getirmen gerekiyor dediğimizde, tanığa gerek yok, ben okur yazarım diyor, olmadığı halde nasıl iştir bu anlamış değilim, insanlarımız çıkarları uğruna nelerden vazgeçiyorlar şaşkınım doğrusu

maalesef ablacım size katılıyorum
    çıkar söz konusu olunca neler yapılıyor
    kesinlikle bu konunun bir kesinlik kazanması
    yoruma mahal bırakmayan bir çözüm getirilmesi gerekir
    ne noterler zarar görsün nede okur yazar olmayanlar
    yani ne şiş yansın ne kebap
    ben zaten hala daha anlamadım
    böle bir uygulamaya ne gerek vardı nerden icap etti
    okur yazar olmayanların işi dahada zorlaştı böle

• Arkadaşlar niye bu kadar dert ediyonuz ki alın harcınızı ,damganızı ,değerli kağıdınızı müfettiş çok çok fazla aldınız diyecek size. Eksik aldın bu parayı öde demiyecekya yada kafanıza odunla vurmuyacakya. Diğer işlemlerde onaylama işlemlerde mühür onayı,maaş vekaleti vesair ben yine aynı yapıyorum . Akıl var mantık var böyle saçma şey olmaz. İnsan haklarına aykırı ;D ;D ;D bende okur yazar değilim ;D ;D

• valla vatandaş çok zeki, kanunu okuyoruz ama biz işin içinden çıkamıyoruz,vatandaş bir çırpıda okuyup anlıyorlar, tnb acaba bu zeki olan vatandaşlara danışarak mı genelge çıkarıyorlar anlamadım

• aşağı tükürsen sakal, yukarı tükürsen bıyık misali oldu, bu iş.

ilgili okur yazar değilim diye müracat etti, işlemi tamamlattırdı. bu işlemden önce yaptırmış olduğu işlemlerde okur yazar olarak işlem yaptırdığı ortaya çıkarsa ne olur acep. bide müfettişin gözüne çarparsa...

• Sayın meslektaşlarım
    Noterliğimize bugün iki kişi müracat ettiler, OKUR YAZAR OLMADIKLARINI, Kat karşılığı inşaat sözleşmesi yapmak istediklerini beyan ettiler. Sözleşme Değeri: 30.000.000.-TL (OTUZMİLYON)

Not: İlgililerin okur yazar olduklarını biliyorum. ama hayır biz okur yazar değiliz diyorlar ne yapacağız. :)
    Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim. Saygılarımla

bende okur yazar değilim deyin sizde kurtarın :) :) :)
    valla yani halimize bakın millete maskara olduk
    bunu yapanlar utansın

<p>"İNSANİ YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN"</p>

Mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenleyen VERDELENTEL ().

• Bu kadarı da pes doğrusu insanlara inanamıyorum yaa herkes işinin olduğuna bakıyor.Valla şu işe başladığımdan beri insanlardan nefret ediyorum ne fenalar yaa kendilerini uyanık zannediyorlar.Hemen savcılığa suç duyurusunda bulunun görsünler kim akıllıymış.Bağırıp çağırmakla herşeyi yaptıracaklarını zannediyorlar.Bu yasa böyle uyanıklara .................... yaradı zaten.Ben çoğu zaman harç alıyorum zaten müfettişten sadece tenkit alırım diye düşünüyorum..

Not: Mesajınız içerisinde bir topluluğun ismini vererek potansiyel suçlu gibi lanse etmiş olduğunuz algısına (sitemiz üyelerince) düşmemek için tarafımdan çıkartılarak gerekli düzeltme yapılmıştır. Anlayışla karşılayacağınızı umut ediyorum,
    Saygılarımla,

Özgür İLTAŞ
    Yönetim