Banka Kredi hk.

• Slm arkadaşlar. Bir konuyu paylaşmak ve görüşlerinizi almak istiyorum.
    Annesinin emekli maaşına istinaden kredi çekmek için vekaletname yaptım. Vekil bankaya gidiyor kredi işlemleri için müracaatını yapıyor. Kredi onay aşamasında beklemede. Vekil bize geldi kredi çekemedim banka vermiyor dedi. Sebep dedim. Abisinin de vekaletnamesi varmış, ee ne alaka dedim bankayı aradım.
    Bankadan aldığım cevap ilginç :o
    Vekalet verenin diğer oğlu itiraz ediyor bu yüzden kredi vemeyiz.

Anne sağ oğluna vermiş maaşına istinaden kredi çek diye, diğer oğlu itiraz edince kredi kullanımıyormu?

Çocuklardan da muvafaat şartı varmı ?

teşekkürler, selamlar..

• Arkadaşlar; genel anlamda baktığınızda;

Emekli maaşı için kredi alım vekaleti verebilir. Bu oğluda olur, başkası da..

vekil de gider paşa paşa çeker krediyi..

Ama önemli olan 2 konu var;

1. si itirazın konusu önemli, yok aklı başında değil, bir ayağı çukurda, ölümcül hasta gibi bir ihbar varsa bankaya banka vermeye bilir..

2. konu ise, vekalet verenin yaşı,
    Zira krediye istinaden sigorta yapılması gerekir. Bankanın sigortası bu itiraz konusu hususları dikkate almış olabilir.
    Bu yüzden sigorta yapılamıyor da olabilir. Kredi çeken vefat ettiğinde sigorta hem krediyi ödüyor, hem üste de para kalabiliyor.

Sigorta şirketleri Kredi süresi + yaşı 75 yaşını geçmiyor olmasına dikkat ediyorlar.

Bir de üçüncü bir durum var o da
    zaten arkadaşlar paylaşmışlar.
    (Ziraat bankasının her memuru 3 kişi çalışır. Kendi + keyfi + kahyası ;)

"Ağzıyla kuş tutsa da sevemediğim insanlar var benim! Bir de canımı okusa bile sevmekten vazgeçemediklerim.."

• ;D süpersiniz Tanju bey ilahi çok güldüm

• Sema belli sen bu ziraat çalışanlarından çok çekiyosun :D bir dönem bende aynı durumdaydım sonra bir bir tayinleri çıktı ve yeni gelenler maşallah hepsinden çok memnunuzzz güzel çalısıyolar.... :D

• [size=3]Ziraat Bankasında bir memur’un vatandaş ile ilgili konuşmalarına tanık oldum da ; vatandaş diyor bu işlemi sizde yapabilirmişsiniz sadece para çekeğim diyor memur ise ben bilmiyorum nasıl olduğunu ama kendi ayaklarımla kalkar gider arkadaşa sorar öğrenirim kendi ayaklarım gelir yerime otururum işinizi yaparım dedi … ve cidden kendi ayakları ile (kimin ayakları ile yapacaksa ) gitti öğrendi geldi 5 dakikada işlemlerini bitirdi… Sanırım ziraat bankasında çalışanların hemen hemen hepsi aynı … [/size]

• [size=3]Ziraat Bankasında bir memur’un vatandaş ile ilgili konuşmalarına tanık oldum da ; vatandaş diyor bu işlemi sizde yapabilirmişsiniz sadece para çekeğim diyor memur ise ben bilmiyorum nasıl olduğunu ama kendi ayaklarımla kalkar gider arkadaşa sorar öğrenirim kendi ayaklarım gelir yerime otururum işinizi yaparım dedi … ve cidden kendi ayakları ile (kimin ayakları ile yapacaksa ) gitti öğrendi geldi 5 dakikada işlemlerini bitirdi… Sanırım ziraat bankasında çalışanların hemen hemen hepsi aynı … [/size]

çok güldüm, ;D belkide adam bazen takma ayak takıyordur yada arkadaşından emanet alıyordur ;D ;D

• Dün aradılar protesto var bekleyin diye bekliyorum bekliyorum gelen giden yok aradım aaa biz hallettik .
    Halletmeseler şaşardım zaten bindedir bir protesto gelecek diye bekliyoz göndermemek için nerdeyse ceplerinden yatıracaklar..

• Noterlik hesabımız Ziraat bankasında idi. Eski memurların hepsini tanırım (eski bankacı olduğum için)

ne zaman gitsem, el altından sıra almadan yaparlar işimi..

Şimdi yeni sisteme geçeceklermiş. Kadroyu yenilemişler.

Tanıdıkların hepsini perte ayırmışlar yaşlı diye, ya emekli etmişler, ya emekli olmak zorunda bırakmışlar.

Git ziraate 2 saat bekle bana göre değil.

Ben de noterle konuştum, hesabı Vakıflara aldık.
    Hesap açarken bir hürmet, bir hürmet sormayın. Alt tarafı bi hesap açacaz, başımızda 3 kişi..

Bakalım ilerleyen dönemlerde nasıl olacak..
    :)

"Ağzıyla kuş tutsa da sevemediğim insanlar var benim! Bir de canımı okusa bile sevmekten vazgeçemediklerim.."

• nasıl başlarsa öyle gidermiş, :)