feragatname

• arkadaşlar feragatname araç yada silah bilumum murisimden intikal eden diye bilgileini yazmadan araç yada silahın feragat edilebilirmiii
    bide siz veraset ilamı olmadan feragat yapıyomusunuzzz

• arkadaşlar feragatname araç yada silah bilumum murisimden intikal eden diye bilgileini yazmadan araç yada silahın feragat edilebilirmiii

Yapılacak feragatnameye menkulün vasıfları yazılması gerekir diye düşünüyorum. yazılmaz ise ileride ihtilaf olabilir düşüncesindeyim. örneğin bu yok tu vs.vs.gibi

1-Genel ibare kullanıp yapabilirsiniz diye düşünüyorum,(biz yapıyoruz)örneğin a kişisi çok nufuzlu ve zengin bir adamdır veya şirkettir,1xx tane aracı olabilir,birden çok ateşli silahı bulunabilir,onun için murisimin adına kayıtlı bulunan ve bana/bize intikalı lazım gelen bilumum motorlu motorsuz araçları diğer mirasçılardan ......kişiye feragat edilmesini kabul ettiğimizi....
    2-veraset ilamı eklemek şart değil,ancak eklenmesinde fayda vardır,bizim uygulamamız,veraset ilamı ilgililerin yanında var ise ekliyoruz,yok ise eklemiyoruz,illada veraset ilamı getir demiyoruz.

Kolay gelsin.

*İnsanlar arasında iyilikten başka hiçbir üstünlük kabul etmem. Karakterin olmadığı yerde,<br />ne büyük sanatçı, ne de büyük mücadele adamı vardır. Orada var olan, zamanın yok ettiği,<br />içleri boş yaratıklardır. Bütün mesele, büyük görünmek değil, gerçekten büyük olmaktır.<br />*Beethoven*

• Tek bir işlemde silah ve araç için olabilir genel ibare kullanmaktan kasıt "bilumum yivli/yivsiz silahlar ile bilumum motorlu veya motorsuz araçlar" şeklinde olabilir.

Ancak işlemin önemi ve sağlığı açısından silahın ve araçların özelikleri yazılarak yapılmasında fayda var.
    Ayrıca veraset ilamını biz ekliyoruz.

&quot;Ağzıyla kuş tutsa da sevemediğim insanlar var benim! Bir de canımı okusa bile sevmekten vazgeçemediklerim..&quot;

Değerli meslektaşım;
    Genel feragatname miras bırakının sağlığında yapılır,Miras bırakan öldükten sonra mirasçıları kendilerine intikal eden her türlü menkul ve gayrimenkul ile motorlu kara nakil vasıtalarındaki miras haklarından diğer bir mirasçı lehine feragat etmeleri durumunda feragat edilenlerin cins ve vasıflarının yazılmasında fayda vardır diye düşünüyorum.Ayrıca veraset ilamının eklenmesi gayrihtiyari olsa bile! eklenmesinin doğru olacağı kanatindeyim.Selam ve sevgilerimle.

• Tek bir işlemde silah ve araç için olabilir genel ibare kullanmaktan kasıt "bilumum yivli/yivsiz silahlar ile bilumum motorlu veya motorsuz araçlar" şeklinde olabilir.

Ancak işlemin önemi ve sağlığı açısından silahın ve araçların özelikleri yazılarak yapılmasında fayda var.
    Ayrıca veraset ilamını biz ekliyoruz.

tanju beye katılıyorum.

• Veraset ilamı ekliyoruz ,sonuçta mirasçısımı değilmi onu görmemiz gerekli diye düşünüyorum. Bilimum şeklinde yazılabilir ,biz de yazıyoruz ve veraset ilamı olmadan yapmıyoruz .

• Veraset ilamı ekliyoruz ,sonuçta mirasçısımı değilmi onu görmemiz gerekli diye düşünüyorum. Bilimum şeklinde yazılabilir ,biz de yazıyoruz ve veraset ilamı olmadan yapmıyoruz .

Mirasçılık belgesini kim araştırır ;D feragatname yapıldıktan sonra feragatname ile işlem yapacak kurum araştırır. yani bizim yapacağımız işlemde veraset ilamı olmasa da olur, olsa daha iyi olur.

feragatname işleminde veraset ilamını yazım nette işlemişler (adı geçiyor) o da ayrı bir mesele. :)

• Değerli meslektaşım;
    Genel feragatname miras bırakının sağlığında yapılır,Miras bırakan öldükten sonra mirasçıları kendilerine intikal eden her türlü menkul ve gayrimenkul ile motorlu kara nakil vasıtalarındaki miras haklarından diğer bir mirasçı lehine feragat etmeleri durumunda feragat edilenlerin cins ve vasıflarının yazılmasında fayda vardır diye düşünüyorum.Ayrıca veraset ilamının eklenmesi gayrihtiyari olsa bile! eklenmesinin doğru olacağı kanatindeyim.Selam ve sevgilerimle.

cabir abiye aynen katılıyorum
    veraset ilamı ve araç ruhsatı veya silah ruhsatınında eklenmesinde fayda var diye düşünüyorum