Vekalet-Taahhüt

• VEKALET-TAAHHÜT

Boran köyü Battalgazi Malatya adresindeki Özboran Et Tavukçuluk ve Gıda Deri Besi İnş. Tic. Ltd. Şirketimiz TR440000008539 numara ile tescil edilmiş çiftliğim 250 (ikiyüzelli) baş besi sığırı kapasitesinde iken işletme toplamda 450 baş kapasitesine ulaşmıştır. Besi amaçlı 150 hayvanın tamamını menşei veteriner sağlık raporları ve canlı muayenelerini yaptırarak şirketimiz adına ithaline ve ithalat ile ilgili her türlü kanuni ve prosedür işlemlerini yapmak üzere 4790113610 Vergi numaralı İpek Pazarlama İç ve Dış Tic. Tar. Gıda. Hay. San. Tic. Ltd.Şti firmasına her türlü yetkiyi vermeyi taahhüt eder bu konuda yapılacak işler için 4790113610 Vergi numaralı İpek Pazarlama İç ve Dış Tic. Tar. Gıda. Hay. San. Tic. Ltd.Şti firmasını vekil tayin ederim.

"Arkadaşlar aynen bu sekilde bir VEKALET-TAAHHÜT yaptırmak isteniyor, sakıncası varmıdır, yoksa vezne kodu nedir acaba?????

• Böyle bir işlemi ilk kez görüyor olmakla;Hem vekalet vereceğini taahhüt ederim diyor, hem vekil ettim diyor.

Yani taahhüdünü aynı işlemde yerine getiriyor gibi geldi bana.. :)

"Ağzıyla kuş tutsa da sevemediğim insanlar var benim! Bir de canımı okusa bile sevmekten vazgeçemediklerim.."

• Arkadaslar ellerinde örnekle gelmislerdi, yapan noterliği aradı Noterim, hayvan sayısı belli olduğundan özel olarak değerlendiğini ve 33,1 taahhütten kesmemiz gerektiğini, hayvan sayısı belli olmasa genel kabul edip 1,1 genel vekaletten kesileceğini beyan etti... ve biz 33,1den kestik... umuyorum yanlıs değildir ???

cevaplar için tesekkürler

• Arkadaslar ellerinde örnekle gelmislerdi, yapan noterliği aradı Noterim, hayvan sayısı belli olduğundan özel olarak değerlendiğini ve 33,1 taahhütten kesmemiz gerektiğini, hayvan sayısı belli olmasa genel kabul edip 1,1 genel vekaletten kesileceğini beyan etti... ve biz 33,1den kestik... umuyorum yanlıs değildir ???

cevaplar için tesekkürler

Merak ettim bu işleme bedel koydunuzmu ?

• VEKALET-TAAHHÜT

Boran köyü Battalgazi Malatya adresindeki Özboran Et Tavukçuluk ve Gıda Deri Besi İnş. Tic. Ltd. Şirketimiz TR440000008539 numara ile tescil edilmiş çiftliğim 250 (ikiyüzelli) baş besi sığırı kapasitesinde iken işletme toplamda 450 baş kapasitesine ulaşmıştır. Besi amaçlı 150 hayvanın tamamını menşei veteriner sağlık raporları ve canlı muayenelerini yaptırarak şirketimiz adına ithaline ve ithalat ile ilgili her türlü kanuni ve prosedür işlemlerini yapmak üzere 4790113610 Vergi numaralı İpek Pazarlama İç ve Dış Tic. Tar. Gıda. Hay. San. Tic. Ltd.Şti firmasına her türlü yetkiyi vermeyi taahhüt eder bu konuda yapılacak işler için 4790113610 Vergi numaralı İpek Pazarlama İç ve Dış Tic. Tar. Gıda. Hay. San. Tic. Ltd.Şti firmasını vekil tayin ederim.

"Arkadaşlar aynen bu sekilde bir VEKALET-TAAHHÜT yaptırmak isteniyor, sakıncası varmıdır, yoksa vezne kodu nedir acaba?????

"4790113610 Vergi numaralı İpek Pazarlama İç ve Dış Tic. Tar. Gıda. Hay. San. Tic. Ltd.Şti firmasına her türlü yetkiyi vermeyi taahhüt eder" bu İbare çok ta gerekli ve işin niteliğini değiştiren bir husus değildir" 1.1 kodunu kullanmak suretiyle işlem yapılmasında bir sakınca görmüyorum.

• Hayır Erkan bey, işleme bedel koymadık...

Genel vekaletnamenin harcı taahhütnameden yüksek iken neden taahhütnameyi sectiniz anlayamadım. Müfettiş ikmal çıkartır gibime geliyor görürse. Birbiriyle ilgili işlemlerin bir arada bulunması halinde harç enyüksek harç alınmasını gerektiren işlemden alınır.

• Genel vekaletnamenin harcı taahhütnameden yüksek iken neden taahhütnameyi sectiniz anlayamadım. Müfettiş ikmal çıkartır gibime geliyor görürse. Birbiriyle ilgili işlemlerin bir arada bulunması halinde harç enyüksek harç alınmasını gerektiren işlemden alınır.

erkan beye katılıyorum, iki işlem bir arada ise en yüksek harçlı olandan kesilir

• erkan beye katılıyorum, iki işlem bir arada ise en yüksek harçlı olandan kesilir

işlemi acil olarak yapmıştık Erkan bey, ve örnek getirmişlerdi * noterliğinde yapılan, Noterimde orayı aradı onlar nasıl yaptı ise öyle yapalım dedi, bende ona göre yaptım... sizin cevaplarınız sonradan geldi...yoksa diretirdim 1,1den keselim diye...