tereddütlü araç satışı

• 5 kişi müşterek araç sahibi.4 kişinin 2010 yılında verilmiş vekaleti var fakat vekaletnameyi verdikten sonra bayan evlenmiş yabancı soyadını almış vatandaşlıktan çıkmış.Bu durumda satışı hisseliden girdiğimizde uyarı veriyor normal satıştan girdiğimizde devam ediyor satışı çıkartabiliyoruz Bu şekilde yapsam ne olur:)) Yani ben yapmak istiyorum bana göre olabilir gibi geliyor çünkü eski soyadını da görüyorum o belgelerin de fotokopilerini alırım sorun olmaz diye düşünüyorum.Fahri Bey de bu şekilde olabileceğini söyledi.Sizlerin de fikrinizi almak istedim arkadaşlar

• 2002/24 nolu genelgeyi inceleyerek işlem yapılacağı düşünülmektedir.

İlgili trafik tescil şubesi, olası ihtimalleri söylüyorum.
    Genelgeniz olduğu halde neden böyle yaptınız diye suç duyurusunda bulunabilirmi?

• 2002/24 nolu genelgeyi inceleyerek işlem yapılacağı düşünülmektedir.

İlgili trafik tescil şubesi, olası ihtimalleri söylüyorum.
    Genelgeniz olduğu halde neden böyle yaptınız diye suç duyurusunda bulunabilirmi?

5 kişiden 1,2 3 veya 4 ü satıyorso HİSSELİ SATIŞ
    5 kişinin tamamı satıyorsa NORMAL SATIŞ.

Lakin Adem beyin belirttiği hususu da göz önüne almak gerek.

Evlenmiş olduğunda, kızlık soyadıyla evlilik soyadını aynı anda da kullanıyor olsa, tescil belgesi değişecek..

"Ağzıyla kuş tutsa da sevemediğim insanlar var benim! Bir de canımı okusa bile sevmekten vazgeçemediklerim.."

• Niye Noter riske girsin, gönderin evraklarını ilgili kurumlara işletsinler tescil ettirip getirsinler. Bir ihtilaf halinde zaten bizim en ufak bir açığımızı arıyorlar, burda bilerek göze alıyorsunuz sonra başınız ağrımasın, kimin iyi niyetli veya kötü niyetli olduğunu bilemezsiniz. En iyisi kurallar.

• Niye Noter riske girsin, gönderin evraklarını ilgili kurumlara işletsinler tescil ettirip getirsinler. Bir ihtilaf halinde zaten bizim en ufak bir açığımızı arıyorlar, burda bilerek göze alıyorsunuz sonra başınız ağrımasın, kimin iyi niyetli veya kötü niyetli olduğunu bilemezsiniz. En iyisi kurallar.

Heleki satışlarda.

• inanırmısınız ilgili evrakları bıraktı gitti satışı da hala yapmamış bulunmaktayız. :)
    Bana göre de tesçil belgesinin değişmesi gerekli ama diğer türlü kişiler yurtdışında ayrıca vekalette tesçil belgesinin değişimi ile ilgili yetki de yok.Kısacası işleri çok zor.Bende yardımcı olayım diyorum ama kişilerin tüm kimlikleri elimde her iki soyadını da görüyorum trafikte sorun olmaz diyor eee TNB'ye de sordum olur dediler.Bende yapmaya karar verdim ama bekliyorum ilgilileri :D

• inanırmısınız ilgili evrakları bıraktı gitti satışı da hala yapmamış bulunmaktayız. :)
    Bana göre de tesçil belgesinin değişmesi gerekli ama diğer türlü kişiler yurtdışında ayrıca vekalette tesçil belgesinin değişimi ile ilgili yetki de yok.Kısacası işleri çok zor.Bende yardımcı olayım diyorum ama kişilerin tüm kimlikleri elimde her iki soyadını da görüyorum trafikte sorun olmaz diyor eee TNB'ye de sordum olur dediler.Bende yapmaya karar verdim ama bekliyorum ilgilileri :D

Tnb ve Trafik tescil şubesi söz ile olur dediyse ,
    iyi o zaman genelgeyi de kaldırsınlar,

Laf (söz) uçar gider amma.!!! yazı baki kalırmış.
    ;D ;D

Ne yani 20 tl için bu riski gözemi alacaksınız sizin yerinizde olsam murat güçlü nün dediği gibi yapar o riske girmem tabiki son karar yine sizin saygılar.

• evet arkadaşlar haklısınız bende yapmam normalde bu durum biraz farklı Vekaletnamede vekalet veren (Em.. Steın ) müstenidat olarak eklenen pasaportta (Em..Steın )ayrıca kızlık soyadının Karadağ olduğu gözüküyor pasaportta bunun yanında müstenidat olarak 2.kimliği olan 5203 say.belgeyi de eklemişler onda da Karadağ eee :o ruhsatta zaten soyadı Karadağ bu durumda yapabiliriz biraz kanaat :D

• evet arkadaşlar haklısınız bende yapmam normalde bu durum biraz farklı Vekaletnamede vekalet veren (Em.. Steın ) müstenidat olarak eklenen pasaportta (Em..Steın )ayrıca kızlık soyadının Karadağ olduğu gözüküyor pasaportta bunun yanında müstenidat olarak 2.kimliği olan 5203 say.belgeyi de eklemişler onda da Karadağ eee :o ruhsatta zaten soyadı Karadağ bu durumda yapabiliriz biraz kanaat :D

Yapmanızda bir sakınca görmeyebilirsiniz.
    Ancak, eskinden manuel olarak yaptığımız satışlarda, kimliğinde ya da nüfus kayıt örneğinde görünen evlilik/kızlık soyadı değişikliklerine dayanak alarak yapıyor idik.
    Oysa şimdi internet ortamında, birebir tutması sözkonusu..

Ayrıca bir örnek:

İmza sirkülerinde ünvan " Tarım Ürünleri değerlendirme Hayvancılık, Gıda, Turizm Sanayi ve ticaret anonim şirketi"

Tescil belgesi " Tarım ürünleri değerlendirme anonim şirketi"
    Vergi Numarası aynı.. İşlem yapılır mı?

Bence tescil belgesinin düzeltilmesi gerekir.
    :)

"Ağzıyla kuş tutsa da sevemediğim insanlar var benim! Bir de canımı okusa bile sevmekten vazgeçemediklerim.."